PARTNER PORTALU
Naturalnie zielona

Naturalnie zielona

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
20 sie 2009 12:58

Ta kuchnia miała się spodobać maksymalnie wielu potencjalnym kupcom domu. Dzięki kunsztowi projektantki, jej styl, choć neutralny, ma w sobie wiele oryginalnych smaczków, inspirowanych naturą, zwłaszcza światem flory.

Domy, w których można zamieszkać w chwili odebrania kluczy od dewelopera, to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób nie mających czasu albo ochoty na samodzielne nadzorowanie budowy. Jedno z takich osiedli, o pięknie brzmiącej nazwie Le Village, znajduje się w Józefosławiu pod Warszawą. Na ok. 10-hektarowej działce wznosi się ponad 200 domów jednorodzinnych, skupionych w 4 architektoniczne kompleksy, których styl nawiązuje do różnych francuskich prowincji. Możemy wybierać między Alzacją, Prowansją, Normandią i Bretanią.

Założeniem firmy Bouygues Immobilier było bowiem przeniesienie w okolice Warszawy klimatu francuskiego miasteczka. Prezentowana kuchnia znajduje się na parterze jednego z tych ekskluzywnych domów, sąsiadując z aneksem jadalnianym, salonem i łazienką. Na górze mamy jeszcze m.in. 3 sypialnie, bawialnię dziecka i gabinet do pracy. Tworząc aranżację kuchni, podobnie jak całego domu zresztą, projektantka postawiła na naturę, zarówno jeśli chodzi o użyte materiały, jak też paletę barw czy elementy stricte dekoracyjne. Dzięki temu panuje tu bardzo ciepły, przyjazny klimat, doprawiony nutą nowoczesności.

Za efekt pewnej, związanej z naturą, surowości, czystości i szlachetności w dużej mierze odpowiadają pojawiające się w tym wnętrzu elementy wykonane z jasnego drewna: klonowe deski na podłodze, brzozowy stół jadalniany, blaty i półki zrobione z płyty laminowanej i drewnianej klejonki. Połyskliwe, dzięki pokryciu folią, białe fronty szafek świetnie się z nimi komponują, tworząc całość o niezwykle subtelnych architektonicznych rysach. Znakomity kontrast i tło dla tych dużych, jasnych powierzchni stanowią ciemne fragmenty podłogi (hiszpański gres Azteca Ceramica „Coimbra”) oraz kolor ciemnej czekolady na ścianie. Tę samą apetyczną barwę widać w salonie.

Tym, co na pierwszy rzut oka przyciąga naszą uwagę, jest jednak sposób wykończenia ściany nad blatem roboczym. Wygląda to tak, jakby wyrosła z niego bujna trawa o niespotykanych w środkowoeuropejskim klimacie rozmiarach. Tymczasem, jak w sekrecie zdradziła projektantka, ścianę pokrywa szkło podklejone folią, na której wydrukowano zdjęcia roślin. Ta w sumie prosta technika pozwala ozdobić każdą powierzchnię, nawet tak narażoną na zabrudzenia, jak ściana nad zlewem, naszym ulubionym motywem malarskim czy fotografią. Trzeba tylko zaopatrzyć się w szkło o odpowiedniej odporności i fachowców, którzy zadbają o szczelność wykonania. Przy pozornej prostocie rozwiązań, jakie zastosowano w tej kuchni, na uwagę zasługują detale: podświetlone oliwkowym światłem półki, roleta w piaskowym kolorze, idealnie skomponowana z innymi barwami ziemi i zielenią, kształt podwieszonego sufitu. To inspirowane naturą wnętrze naprawdę dba o nasze estetyczne – i nie tylko – samopoczucie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także