PARTNER PORTALU
Niebieski kolor: ożywi białą kuchnię i jadalnię

Niebieski kolor: ożywi białą kuchnię i jadalnię

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Pani domu, umiejętnie operując detalami w swoich ulubionych kolorach, zmienia wystrój domu w zależności od nastroju. Dziś królują tu turkusy i błękity.

Otwartą na salon kuchnię wypełniają pastelowe kolory złamanej bieli i beżu. Takie neutralne tło to doskonała baza dla kolorowych drobiazgów, które gospodyni „rozrzuciła” w przeróżnych zakamarkach pomieszczenia. Turkusowe i błękitne bibeloty (świeczki, kamyki, ozdobne donice, podkładki na stół) ożywiają przestrzeń, przełamując monotonię barw. Lekkie i mobilne pozwalają w krótkim czasie zupełnie odmienić wnętrze, w miarę potrzeby ustępując dodatkom o innej barwie.

Niebieski i turkusowy

Mocniejszy kolorystyczny akcent to również stoły w jadalni i strefie wypoczynkowej, wykończone w fornirze wenge. Znakomicie prezentują się na naturalnej, jasnobrązowej podłodze.

Natura to zresztą wiodąca „dekoratorka” wnętrz w tym domu, zaproszona tu na specjalne życzenie gospodarzy. Jej obecność znajdujemy nie tylko na podłodze, gdzie bambusowym deskom w salonie i jadalni towarzyszy, ciągnąca się łagodnym łukiem, mozaika z kostek trawertynu oraz eliptyczny kominek wyłożony tym samym rodzajem kamienia. Wzięte z natury są także ozdobne akcenty we wnętrzu – grafika z kamieniami na ścianie w salonie i, również kamienna, dekoracja stołu w jadalni. Podsumowaniem tych naturalnych odniesień jest piaskowa barwa ścian.

AGD stalowe

Aby podkreślić funkcjonalność kuchennego wnętrza, zdecydowano się na nowoczesne wyposażenie – sprzęt AGD, okap, bateria i uchwyty – utrzymane w chłodnej, stalowej stylistyce. Korespondują z nimi szklane fronty części zabudowy kuchennej, wzmacniające w pomieszczeniu poczucie sterylności.

Gospodarze, oprócz pojemnej i funkcjonalnej zabudowy kuchennej, mają do dyspozycji również przestronną spiżarnię, w której przechowują większe zakupy i zapasy, naczynia, blaszki do pieczenia itp. Zabieg wyodrębnienia spiżarni z otwartej przestrzeni uporządkował wizualnie przestrzeń, stawiając na pierwszym miejscu estetykę wnętrza.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także