PARTNER PORTALU
Nieduża kuchnia z jadalnią: otwarte, jasne wnętrze

Nieduża kuchnia z jadalnią: otwarte, jasne wnętrze

Autor: Anna Usakiewicz
11 wrz 2019 09:40

W tym wnętrzu, zgodnie z życzeniem inwestorki, główną rolę odgrywa strefa wypoczynku oraz jadalnia, urządzone z myślą o spędzaniu wolnego czasu oraz podejmowaniu gości.

Kuchnia zeszła na drugi plan przyjmując formę aneksu. Jako że stanowi tło dla reprezentacyjnej strefy dziennej zadbano o jej elegancki wygląd. Minimalistyczna, stonowana, a jednocześnie efektowna kuchnia nie epatuje powierzchnią. Wręcz przeciwnie, bowiem właśnie kosztem kuchni uzyskano miejsce na pojemne zabudowy meblowe w korytarzu. Priorytetem dla właścicielki tego stylowego i nieco eklektycznego mieszkania była funkcjonalność oraz miejsce do przechowywania. Natomiast kuchnia, w której gotuje się niewiele pełni głównie rolę reprezentacyjną. Nieduża narożna zabudowa, lakierowana na biało, licuje się z bielą ściany wykończonej stylową cegłą. Jednolity materiał na całej powierzchni ściany w kuchni (także pomiędzy górnymi i dolnymi szaflami) oraz sąsiadującej z nią jadalni podkreśla spójny charakter przestrzeni.

W białym kolorze wybrano także sprzęty kuchenne: płytę grzejną oraz piekarnik, stanowiące wyposażanie strefy gotowania i pieczenia. Znalazła ona swoje miejsce na półwyspie. Na sąsiednim boku kuchennego trójkąta roboczego ulokowana została strefa zmywania, a zasadom ergonomii czyni zadość zabudowana w wysokim słupku lodówka. Gładkie powierzchnie bezuchwytowych frontów podkreślają reprezentacyjny charakter zabudowy, a biżuteryjny element stanowi jasny granit. Wykonano z niego blat oraz – widoczny z salonu – bok półwyspu. Naturalny rysunek kamienia, wyrazisty i mocny w swym charakterze, zapewnia aranżacji efekt „wow”. Utkany z odcieni bieli, beżów i szarości idealnie komponuje się z paletą kolorów obecnych we wnętrzu.

O sile projektu stanowi ciekawa i dynamiczna mieszanka elementów charakterystycznych dla różnych stylów wnętrzarskich. Do nowoczesnej kuchni z minimalistyczną zabudową zaproszono także cegłę, która stanowi akcent loftowy oraz kamień naturalny typowy dla klasycznych wnętrz. Implikacje takich wyborów odnajdziemy również w jadalni. Klasycyzujące meble w nowoczesnym wydaniu wyróżniają się na tle ceglanej ściany, której loftowy charakter podkreśla grzejnik o prostej, industrialnej formie. Jednak najbardziej charakterystycznym, stanowiącym indywidualną sygnaturę wnętrza elementem są sztukaterie na suficie. Dekoracyjnym rozetom m.in. nad stołem w jadalni oraz w przedpokoju, wtórują stylowe listwy okalające podwieszany fragment sufitu nad aneksem kuchennym.

Projekt: arch. Laura Sulzik, LS Studio

Zdjęcia: Bartosz Jarosz

Zobacz także: 12 pomysłów na jadalnię inspirowaną naturą

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także