PARTNER PORTALU
Niuanse reprezentacyjności

Niuanse reprezentacyjności

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
11 gru 2009 09:34

Kuchnia, która więcej ukrywa niż odkrywa, nie przysporzy nam dodatkowych kłopotów, na przykład ze sprzątaniem. Czasem warto schować za frontami szafek sprzęty, porcelanę, drobiazgi, by zyskać coś znacznie cenniejszego: harmonię i aurę czystości.

Nowoczesna kuchnia, w której każdy element wprowadzony jest z namysłem i spójnie wpisuje się w całość – nie ma tu przypadkowości, zrezygnowano z ozdobników, bibelotów czy eksponowania szkła, porcelany. Architekt Aleksandra Winiecka zaprojektowała otwartą przestrzeń, którą wypełniają proste, geometryczne formy mebli. Gdzieniegdzie pojawiają się akcenty w postaci stalowo-czarnego AGD, ale to naprawdę symbolicznie – widoczne są jedynie piekarnik, płyta indukcyjna oraz okap kuchenny. Wszystkie pozostałe sprzęty, które można było ukryć, są za frontami szafek zabudowy kuchennej.

Meble kuchenne, wykonane według projektu architekt, wykończone są fornirem wenge i kremowym MDF-em. Nowoczesne, metaliczne uchwyty podkreślają minimalistyczny charakter całości. Na życzenie domowników został zaplanowany sporych rozmiarów półwysep kuchenny, przy którym swobodnie, na skórzanych hokerach, mogą usiąść cztery osoby. Idealny, by zjeść szybkie śniadanie, jak również posiedzieć wieczorem przy winie... do czego „inspiruje” półka na alkohol wpisana tuż pod blatem. Za wygodę i klimat tej strefy odpowiada, specjalnie dedykowane jej oświetlenie: dwie lampy wiszące nad blatem.

Układ kuchennych mebli, w tym półwyspu, został podkreślony pasem podwieszanego sufitu. Wykonany z kartongipsu, z wbudowanymi halogenami, poprowadzony został na kształt litery L, tak samo jak meble. Czysta, harmonijna aranżacja – nie znaczy nudna. Zadbano o to, by nie było w tym wnętrzu przewidywalne. Spokojną całość ożywia pomalowany na czerwono pas, tuż nad górnymi szafkami kuchennymi. W tym samym kolorze pomalowane są trzy nisze przy wejściu do kuchni. I właśnie w takich niuansach drzemie reprezentacyjny charakter wnętrza. Odrobina drapieżnego koloru sprawiła, że stało się ono miejscem wyjątkowym.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także