No to... kawka!

No to... kawka!

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
16 sty 2009 10:56

Nowoczesna kuchnia, w której rządzą barwy mleka i czekolady – głównych kawowych „uzupełniaczy”. Niezwykle „smakowita”, doskonale zaplanowana i funkcjonalna.

Kuchnia jest integralną częścią salonu. Młoda właścicielka mieszkania czuła potrzebę posiadania otwartej przestrzeni, która by pełniła funkcję gościnną. Miejsca, gdzie mogłaby zaprosić znajomych na domowe party, a potem zza baru, dzielącego część kuchenną od wypoczynkowej, serwować domowe frykasy. Co więcej, z perspektywy kuchni widoczny jest także ekran telewizora... Gwiazdą kuchni jest grubo ciosana bryła wyspy-baru, pokryta naturalnym fornirem wengé. Jej blat jest podświetlony od spodu halogenami, co dodaje jej lekkości, a ponadto doskonale komponuje się z pozostałymi formami nowoczesnego oświetlenia: płaskimi i szklanymi lampami w podwieszanym suficie, czy lampą sufitową w salonie.

Między kuchnią a salonem zachodzą także inne związki, które podkreślają integralność tych stref. Łączy je przede wszystkim ekspansywnie mleczna biel, której udało się opanować zarówno skórzany zestaw wypoczynkowy, jak i zabudowę kuchenną z lakierowanego mdf-u. Mleczna biel doskonale dogaduje się z paletą ciemnych barw: czekoladowym brązem drewna wengé czy czernią granitowych blatów roboczych. Wyrazistości przydają wnętrzu wszelkie srebrne, aluminiowe elementy, poczynając od stalowego okapu w formie dość przysadzistego kubika, a kończąc na drobiazgach, takich jak bateria, czy uchwyty sprzętu AGD.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także