PARTNER PORTALU
Nowoczesna kuchnia. 15 pomysłów na urządzenie

Nowoczesna kuchnia. 15 pomysłów na urządzenie

Autor: Urszula Tatur
20 paź 2021 10:54

Nowoczesna kuchnia jest funkcjonalna i doskonale wpisuje się w aktualne trendy wnętrzarskie. Zobaczcie świetne pomysły na jej urządzenie.

Nowoczesna kuchnia  zazwyczaj definiowana jest w opozycji do kuchni klasycznej. Proste formy mebli, gładkie fronty, czy brak zdobień w postaci licznych detali z pewnością wyróżniają ją na tle tradycyjnie rozumianej zabudowy kuchennej. Jednak nowoczesność to także modne wzornictwo, które odbija aktualne trendy w aranżacji wnętrz. Co jest obecnie modne?

Drewno i kamień w kuchni

To przede wszystkim naturalne materiały. Drewno, kamień, a nawet beton to elementy, których nie może obecnie zabraknąć w modnie urządzonej kuchni. I choć w aranżacji wnętrz pojawiają się one od lat, dziś ważny jest unikatowa wartość tych surowców. W nowoczesnej kuchni nie może więc zabraknąć dużych, gładkich powierzchni frontów eksponujących unikatową strukturę drewna i podkreślających jego usłojenie. Powinny one bez zbędnych przerywników - jak ramiaki, czy dekoracyjne rzeźbienia, uwydatniać piękno natury drzemiące w drewnie. Podobnie jest z kamieniem - eksponowany na dużych powierzchniach (jak np. ściana nad blatem) ma za zadanie ukazywać naturalne użylenia i niedoskonałości tego surowca.

Kolorowy zawrót głowy

Do łask w kuchennych (i nie tylko) aranżacjach wracają także kolory. Największą popularnością cieszą się obecnie nasycone odcienie zieleni i grantu. Stosowane jak zdobniki, np. kolor frontów szafek górnych, prezentują się niezwykle efektownie i dodają kuchni charakteru. Jednak w przestrzeniach kuchennych w niczym nie ustępują one pastelowym odcieniom. Subtelne błękity, mięta, czy przygaszony kolor oliwkowy doskonale odnajdują się nawet na całej zabudowie kuchennej. Gdy jednak nie lubimy intensywnych kolorów w naszej kuchni, warto sięgnąć po szarości. Szary jako kolor o neutralnym charakterze, także kojarzony z wybarwieniem betonu, definiuje nowoczesny styl we wnętrzach.

Ponadczasowa biel

Nowocześnie urządzona kuchnia to także uniwersalna i ponadczasowa biel, która właściwie nigdy nie wychodzi z mody. Kojarzona z minimalizmem w aranżacji wnętrz zawsze dodaje mu nowoczesnego sznytu. Efekt nowoczesności podkreślą fronty lakierowane na wysoki połysk, ale też wspomniane już drewno i kamień. Biel to także najbardziej bezpieczne rozwiązanie, gdy chcemy by nasza kuchnia pozostała modną i elegancką przez lata.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także