PARTNER PORTALU
Nowoczesna kuchnia. 20 pomysłów na urządzenie

Nowoczesna kuchnia. 20 pomysłów na urządzenie

Autor: Urszula Tatur
22 marz 2018 08:53

Nowoczesna stylistyka staje się coraz modniejsza, gdyż nieszablonowe rozwiązania dają możliwość projektowania z dużą dozą kreatywności.

Remont kuchni to noworoczne postawienie wielu z nas. Inspiracje architektów kuszą innowacyjnymi pomysłami i rozwiązaniami, kolorami i stylami. Obecnie, coraz częściej Polacy decydują się na kuchnię w nowoczesnym wydaniu.

Charakter kuchni powinien być dostosowany m.in. do wielkości pomieszczenia i oczywiście naszych upodobań. Jest to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu, więc decyzja musi być przemyślana. Kiedy zatem warto zdecydować się na nowoczesność?

Nowoczesna aranżacja kuchni najlepiej sprawdza się w większym, przestronniejszym pomieszczeniu. W przypadku, gdy jest ona otwarta na salon, wtedy również warto postawić na ten styl. Taką kuchnię powinny cechować: funkcjonalność, ergonomiczność i oszczędna forma (minimalistyczna, niemal całkiem pozbawiona elementów dekoracyjnych).

Zazwyczaj meble w takiej kuchni są jednokolorowe i mają gładkie fronty. Idealnym rozwiązaniem są te tworzone na wymiar, wówczas wszystkie niezbędne rzeczy – ukryte w szafkach i szufladach – będą miały swoje miejsce, a nasza praca w kuchni będzie sprawna i wygodna.

Niezbędne sprzęty AGD również muszą być utrzymywane w tej stylistyce, aby otrzymać pożądany efekt końcowy – tym bardziej, że to właśnie one pozostają „na wierzchu”, będąc jedynym elementem dekoracyjnym takiej kuchni. Jako przykład mogą posłużyć urządzenia, które stanowią połączenie technologii, estetyki i oszczędności energii. Kuchnia w stylu nowoczesnym idealnie zaspokoi potrzeby minimalistów oraz estetów ceniących elegancję.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także