PARTNER PORTALU
Nowoczesna kuchnia: odważna, choć biało-czarna

Nowoczesna kuchnia: odważna, choć biało-czarna

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Dom jest duży i przestronny, wnętrza urządzone nowocześnie i z rozmachem, ale jednocześnie przepełnione ciepłem i rodzinną przytulnością. Pojawia się w nim także wiele nowatorskich pomysłów i rozwiązań aranżacyjnych.

Salon jest wysoki na dwie kondygnacje. Tak właśnie wymarzyła go sobie pani domu i na jej życzenie przerobiony został pierwotny projekt domu. Rozświetlają go dwa poziomy okien ujęte w dekoracyjną formę.

Najważniejszą częścią salonu jest kominek – to wokół niego stanęły meble wypoczynkowe i tutaj toczy się życie rodzinne. Jego wydatną, geometryczną bryłę pokrywają płytki o niejednoznacznych barwach – metalizowanej rudości i spatynowanej miedzi z zielonym połyskiem. Te odcienie w połączeniu z przewijającymi się w całym domu kolorami wenge, brązów i écru ocieplają przestrzeń, czyniąc ją przytulną i przyjazną.

Szafa w kształcie rotundy

Kuchnia z perspektywy salonu jest praktycznie niewidoczna. Osłania ją potężna konstrukcja-szafa w kształcie rotundy, fornirowana bielonym dębem. Ten autorski projekt architekta – stworzony specjalnie na potrzeby tego wnętrza – dominuje i intryguje, jest ważnym elementem funkcjonalnym, dekoracyjnym, a także organizującym przestrzeń holu, kuchni i jadalni.

W swym oświetlonym wnętrzu ukrywa garderobę (wejście z holu), składzik (wejście po przeciwnej stronie) oraz za frontami w kuchni – kredens na naczynia, a w holu – głębokie szafki o różnorodnym przeznaczeniu. Przez jej środek biegną także piony kanalizacyjny i wentylacyjny.

Mijając bryłę szafy z prawej strony, tuż przy wejściu do domu, przechodzi się do kuchni. To jasne, nowocześnie zaaranżowane i wyposażone wnętrze. Rząd szafek stojących pod oknem rozpoczyna lodówka side by side. Dalej znajduje się zlewozmywak i ukryta za frontami wenge zmywarka, jest to też główny blat roboczy.

Równoległą ścianę, aż do umownej granicy kuchni, wypełnia wysoka zabudowa z centralnie wbudowanym piekarnikiem. Przyciąga uwagę swym połyskliwym miętowozielonym kolorem ujętym w grube brązowe ramy.

Owalna wyspa kuchenna

Wyspa w tej kuchni była koniecznością. O ile w szafach i szafkach jest mnóstwo miejsca do przechowywania produktów i akcesoriów, brakowało blatów roboczych.Wyspa stała się strefą gotowania. Jej wygląd nawiązuje do szafy-rotundy. Okrągłą bryłę fornirowaną wenge podkreślają jasny blat z konglomeratu i okrągła wstawka z płytek w drewnianej podłodze.

Wyspę oświetla wąż świetlny umieszczony u dołu nad cokołem. W te krągłości wpisuje się także okap-walec nad płytą ceramiczną oraz fragment podwieszanego w tym miejscu sufitu. Pozostałe elementy wyposażenia to już tradycyjne formy kwadratów i prostokątów.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także