PARTNER PORTALU
Nowoczesna kuchnia. Ożyw białe szafki mocnym kolorem

Nowoczesna kuchnia. Ożyw białe szafki mocnym kolorem

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Barwy z naszego otoczenia mogą dodawać energii, ale również odbierać nam chęć do działania. Dlatego najbezpieczniejszym wyjściem jest łączenie barw o różnym potencjale energetycznym. Tak by osiągnąć równowagę, a przy tym nie rezygnować z „niebezpiecznych”, ale pięknych kolorów.

Prezentowana kuchnia stała się polem starcia barw o odmiennym działaniu. Znaczną rolę gra tu biel, złamana delikatnie szarością, przez co nie tak sterylna i oficjalna, lecz uspokajająca i nieco monotonna. Dlatego dla przeciwwagi, w postaci wyraźnych akcentów, pojawia się pomarańcz, która stawia na nogi, sprzyja koncentracji i twórczym działaniom.

Te dwie barwy, wyrównują się energetycznie, tworząc w efekcie bezpieczny duet. Neutralnymi świadkami energetycznych starć są łagodny beż (na podłodze i ścianach nad blatami) oraz karmel (ściany).

Nowoczesna aranżacja kuchni

Aranżacja kuchni jest nowoczesna, a niektóre jej elementy wydają się wręcz futurystyczne (np. górne lampy).

Pomarańczowe krzesła z transparentnego pleksi wpisują się w ogólną stylistykę wnętrza i przynoszą odświeżenie. Meble o lakierowanych frontach tworzą czystą zabudowę, której jedynymi ozdobnikami są srebrne uchwyty i ukośne fronty szafek wiszących z mlecznego szkła.

Dzięki połyskującym i jasnym powierzchniom niewielkie i szczelnie zabudowane wnętrze zyskuje oddech i przestrzeń. Stylistyczny minimalizm nabiera szlachetności i elegancji poprzez umieszczenie go w kontekście naturalnego kamienia – trawertynu, z którego wykonano podłogę i ściany nad blatami.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także