×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesna kuchnia - piękne wnętrze dla rodziny

Nowoczesna kuchnia - piękne wnętrze dla rodziny

Autor: Anna Usakiewicz
01 paź 2019 13:13
Aktualizacja: 02 paź 2019 09:52

Kuchnia miała być urządzona prosto i nowocześnie, a jednocześnie przytulnie i bezpretensjonalnie. Tak, by była modna i rodzinna zarazem.

Inwestorzy, którzy postawili przed arch. Dominiką Wojciechowską to projektowe zadanie marzyli o wnętrzu nowoczesnym, wręcz minimalistycznym, ale nie monotonnym. Aranżacja miała być zarazem na tyle wyważona, aby szybko się nie znudziła. Architekt zależało, aby uniknąć typowego dla minimalizmu surowego efektu, dlatego położyła nacisk na materiały i faktury oraz przestrzenne zróżnicowanie. I tak, neutralnym ścianom w bieli i szarościach towarzyszy podłoga z naturalnego drewna o pięknym, bogatym usłojeniu. Spokojną płaszczyznę gładkich frontów meblowych przełamuje układanka z sześciokątnych płytek nad batem. Ich opalizująca, metaliczna powierzchnia oraz geometryczna odwaga wyraźnie wybija się na tle matowego lakieru. Dynamiki dodaje zabudowie zróżnicowanie głębokości szafek górnych, a nieco optycznej głębi – otwarte półki, wieńczące wysokie słupki. Stanowią integralny element zabudowy kuchennej jednak umieszczone na jej boczne ścianie „wpraszają się” do salonu. Pełniąc rolę pokojowego regału podkreślają otwarty charakter przestrzeni dziennej.

Centralne usytuowanie kuchni zobowiązywało. Musiała być zaprojektowana z dbałością o każdy detal, by stanowić ozdobę domu. Urzeka subtelne obramowanie wnęki roboczej – dla kontrastu wybrano materiał w ciemnym dekorze drewna; ten sam, z którego wykonano wysoki regał i obudowę wyspy kuchennej. Zabudowa w kształcie litery L zaskakuje również funkcjonalnością. Oferuje sporą powierzchnię blatu roboczego i dużo miejsca do przechowywania zachowując zarazem nienaganny, reprezentacyjny wygląd. Dostojny charakter kuchni podkreśla obszerna wyspa kuchenna, zwieńczona – podobnie jak strefa robocza – blatem z czarnego kamienia. Od strony kuchni oferuje liczne i praktyczne szuflady, od strony jadalni zaś bryłę uzupełniają otwarte półki oraz szafki. Pojawiający się także w tym miejscu ciemniejszy dekor drewna podkreśla salonowy charakter mebla.

Łącznikiem pomiędzy kuchnia a salonem jest jadalnia, która podobnie jak stanowiąca dla niej tło kuchnia zachwyca bezpretensjonalnością. Wybrany zestaw mebli zgrabnie łączy nowoczesne wzornictwo z ponadczasową formą i wykończeniem, a górujące na stołem designerski lampy dodają całości wyjątkowego charakteru.

Projekt: arch. Dominika Wojciechowska; Nidus Interiors; info@nidus.co

Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling / Pion Poziom Fotografia Wnętrz

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także