×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Nowoczesna kuchnia w bieli - zobacz gotowy projekt

Nowoczesna kuchnia w bieli - zobacz gotowy projekt

Autor: Urszula Tatur
12 maj 2017 10:55

Szukając sposobu na minimalistyczne wnętrz warto sięgnąć po biel. Ten uniwersalny kolor sprawdzi się w każdej aranżacji. W połączeniu z czernią doda pomieszczeniu klasy i elegancji.

O tym, że biel nie musi być nudna doskonale wiedzą architektki z biura projektowego Muc& Scott interiors, które właśnie w tym kolorze postanowiły urządzić otwartą na salon kuchnię. Za ich sprawą mieszkanie w starej kamienicy nabrało zupełnie innego wyrazu. I choć zachowano tu elementy aranżacyjne świadczące o wiekowym, zabytkowym charakterze mieszkania, jak wysokie okna czy bielona dębowa podłoga, wnętrze zyskało nowoczesny wygląd.

Urządzając ponad 120-metrowy apartament projektantki postawiły na swój ulubiony styl aranżacyjny - minimalizm. Decyzja ta okazała się o tyle słuszna, iż w pełni odzwierciedlała potrzeby inwestora, a samo mieszkanie nabrało świeżego oddechu oraz zyskało reprezentacyjny charakter. Achromatyczne barwy, w które ubrano nowoczesne, proste formy wyposażenia wyznaczały także charakter otwartej strefy dziennej. Zgodnie z zasadą, że mniej znaczy więcej estetyczne rozwiązania idą tu w parze z funkcjonalnością, a komfort użytkowania zapewnia designerskie wyposażenie.

Część dzienna jest jednocześnie reprezentacyjna i elegancka, jak też wygodna na co dzień. Otwarta przestrzeń została klarownie podzielona na strefę kuchni, jadalni oraz wypoczynku. Granicę między kuchnią a salonem wyznacza wyspa, przy której urządzono swego rodzaju centrum dowodzenia. To tu umieszczono komputer do zarządzanie multimediami: muzyką, telewizją, internetem oraz światłem RGB, za pomocą którego można manipulować nastrojem we wnętrzu. Przedłużenie wyspy stanowi lekki w formie stół, nad którym zamontowano designerskie lampy.

Zabudowa kuchenna stanowi subtelne tło dla całej aranżacji. Zgodnie z życzeniem inwestora jest ona funkcjonalna, pozostając przy tym niewidoczną. To zasługa bieli i lakierowanego szkła, z którego wykonane zostały fronty. Biel doskonale koresponduje z czernią, która zdominowała część wypoczynkową wnętrza tworząc elegancki duet o niezwykle reprezentacyjnym charakterze.

Połyskujące tafle z kolei, nie tylko optycznie powiększają i tak sporą przestrzeń, ale też dodają jej szyku. Pojemne szafki oraz przestronna wyspa gwarantują dużo miejsca do przechowywania. Dzięki temu we wnętrzu wyeksponowane zostają tylko te elementy, na których zależało inwestorowi. Należą do nich kolekcjonerskie przedmioty, które budują niepowtarzalny klimat tego miejsca.

Projekt Małgorzat Muc, Joanna Scott

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także