Nowoczesna kuchnia z wyspą: zobacz piękne wnętrze

Nowoczesna kuchnia z wyspą: zobacz piękne wnętrze

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
11 gru 2019 12:30

Urządzone w loftowym klimacie wnętrze zyskało odrobinę domowej przytulności za sprawą otwartej kuchni, która – choć wpisująca się w industrialną stylistykę – dodała wnętrzom lekkości i kobiecego charakteru.

Właściciele zakupili przestronne, 140-metrowe mieszkanie z konkretnym wyobrażeniem jego wystroju. Wysoki na ponad trzy metry sufit w strefie dziennej oraz okazałe, poprowadzone niemal do samej podłogi okna idealnie wpisywały się w industrialną stylistykę, w jakiej chcieli urządzić wnętrza. Zaprzyjaźniona projektant, Maciejka Peszyńska-Drews pomogła im przekuć tę wizję w rzeczywistość, proponując już na wstępie pozostawienie nieotynkowanych ścian i sufitu oraz poprowadzenie okablowania na ich powierzchni.

Otwarta na salon kuchnia konsekwentnie wpisuje się w panującą w mieszkaniu estetykę, jednocześnie jednak przełamuje surowość industrialnego wystroju wprowadzając doń odrobinę kobiecej subtelności. Ponieważ kuchnia jest królestwem pani domu, jedynej mieszkającej tutaj kobiety, zadomowiła się w niej naturalnie swoista dziewczęcość – wyjaśnia autorka projektu.

Co ciekawe, punktem wyjścia dla całej aranżacji strefy kuchennej były... płytki ceramiczne wieńczące podłogę i ścianę nad blatem. Jakiś czas wcześniej niż zaczęła się nasza współpraca mój zachwyt wzbudziły płytki z kolekcji Trace firmy Ceasar. Niestety nie znalazłam już na nie miejsca u siebie w domu. Pomyślałam więc egoistycznie, że jeśli zastosuję je u moich przyjaciół, będę mogła je często oglądać. Na szczęście podzielili mój zachwyt – opowiada śmiejąc się Maciejka. Turkusowy odcień płytek ożywił aranżację całej strefy dziennej, a ich oryginalna faktura imitująca metal idealnie wpisała się w industrialną estetykę. Z kolorystyką kafli pięknie kontrastują detale w miedzianym kolorze: okap kuchenny, uchwyty na jasnoszarych frontach zabudowy meblowej, a także wiszące nad półwyspem lampy z obramowaniem w postaci miedzianych kratek.

Zabudowę kuchenną utrzymano w klasycyzującym stylu, który dodaje pomieszczeniu wspomnianego kobiecego uroku. Oprócz wyraźnie widocznych uchwytów klasyczny charakter nadają jej również przeszklone witryny szafek. Całość jest przy tym zaprojektowana w bardzo praktyczny sposób. Szafki w górnej zabudowie mają zróżnicowaną głębokość, co ułatwia organizację przechowywanych w nich przedmiotów. Lodówkę subtelnie ukryto w wysokim słupku zabudowy, a dodatkowe miejsce do przechowywania oferują liczne szafki dolne zwieńczone blatem w kolorze drewna.

Kuchnię od sąsiadujących z nią salonu i jadali umownie oddziela półwysep, który projektant zaplanowała w formie domowego bufetu. Przy podwyższonym względem powierzchni roboczej betonowym blacie usiąść może jednocześnie aż pięć osób, relaksując się przy wspólnej kawie czy szybkim posiłku. Towarzyszące meblowi czarne, metalowe hokery harmonizują z okablowaniem oświetlenia, detalami w postaci włączników na ścianach, a także elementami mebli w jadalni i salonie, tworząc spójną, konsekwentną aranżację.

Projekt: Maciejka Peszyńska-Drews, Autorskie Studio Projektu Qubatura; www.qubatura.com.pl

Tekst: Anna Sołomiewicz. Zdjęcia: Bartosz Jarosz. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także