PARTNER PORTALU
Od podstaw naturalnie

Od podstaw naturalnie

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
17 kwi 2009 09:49

Króluje tu naturalność i wyłącznie przedmioty z osobowością. Tylko prawdziwe drewno, kamienie wyciosane przez naturę i kolorystyka z bursztynowej palety.

Ten dom, jak w lustrze, pokazuje pasje, zamiłowania i charakter jego mieszkańców. Jest ich przyjacielem, dającym oparcie, poczucie bliskości i miłą chęć do ciągłego jego upiększania własnoręcznymi dekoracjami. Szczególny wpływ na wystrój miała osobowość pani domu – obdarzonej m.in. talentem plastycznym, kochającej naturalne materiały i dostrzegającej wewnętrzne piękno w rzeczach zwykłych.

Gdy poprzednia aranżacja kuchni i jadalni przestała być i wygodna, i modna, przyszedł czas na zmiany. Domownicy zgodnie orzekli, że palisandrowe stół i krzesła w jadalni muszą zostać – wszyscy lubią te meble i traktują jako nieodłączony element domu i życia. Cała reszta przeszła metamorfozę.

Ścianka między jadalnią a kuchnią

Przede wszystkim pomiędzy jadalnią a kuchnią postawiono ściankę. Od strony jadalni jest ona w połowie wykończona łupkiem, drugą część wystylizowano na mur pruski – to detal nawiązujący do tradycyjnej architektury regionu. W rzeczywistości „mur” jest lekką konstrukcją z płyt budowlanych wedi i drewna.

W kuchni pojawiły się nowe meble. Ich fronty z deseczek olejowanego dębu subtelnie połączyły nowoczesność z przeszłością. Pasują do nich stalowe drzwiczki piekarnika i mikrofalówki, jak i nawiązujący do stylu retro kształt okapu. Znalazł się tu także okrągły stolik śniadaniowy, który z założenia jest nieruchomą, stałą część zabudowy. Lekko wsunięty pod blat przy oknie, nie przeszkadza w wykorzystaniu tego miejsca np. na odstawianie naczyń.

Półeczki na drobiazgi

Blat stolika opiera się na konstrukcji złożonej z małych półek, płynnie przechodzących w dolne szafki zabudowy. Półeczki służą na drobiazgi, głównie stołowe akcesoria, ale są także dekoracją. Cechą charakterystyczną wystroju kuchennej przestrzeni są różnorodne kamienie. Blaty robocze i stolika to polerowany trawertyn. Kamienne pochodzenie oraz wygląd mają także płytki gresowe na posadzce i ścianach. Nawet abażury lamp są zrobione z górskich kamieni, bursztynowo filtrujące światło. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także