PARTNER PORTALU
Osobliwości z charakterem

Osobliwości z charakterem

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Wymarzona, duża powierzchnia, ponad trzy metry wysokości, okazałe okna… W takich warunkach wykreowano kuchnię, która zmienia się w zależności od sytuacji i potrzeby.

Kuchnia, znajdująca się w starej kamienicy, od samego początku kryła w sobie niespodzianki, odziedziczone po poprzednich mieszkańcach. Na suficie zachował się plafon – rzadko dziś już spotykany rodzaj zdobienia stropu, który nowi właściciele odnowili i wyeksponowali.

W kuchni pozostała też metalowa „angielka” – unikatowy i urokliwy mebelek, który oczyszczono i zaadaptowano jako schowek na patelnie.

Retro odświeżone

Dobrze zachowane drzwi oraz piękny, dębowy parkiet również zostały docenione i pobejcowane na świeży, biały kolor. Ich jasne odcienie nieprzypadkowo współgrają z barwami, w jakich zaaranżowano wnętrze. Dominują tu tonacje czekoladowe i beżowe, przy czym ściany (z jednym, antracytowym wyjątkiem) zostały pomalowane na odcień zszarzałej bieli.

Do tego dobrano naturalne dodatki: lnianą serwetę, delikatne zasłonki w oknach przypominające „przetarte prześcieradło” oraz wiklinowe kosze. Kuchnia ma ciekawą przeszłość, ale i dzisiaj wiele tu się dzieje. Oprócz przygotowywania posiłków, często przesiaduje się tutaj i przyjmuje gości, dlatego wnętrze podzielono na dwie strefy. W jednej można gotować i przechowywać kuchenne naczynia i gadżety. W drugiej – zaaranżowano wygodne miejsce do ugoszczenia przyjaciół.

Wyspa na kółkach

Elementem, który organizuje przestrzeń, jest wyspa na kółkach, na co dzień będąca pojemną szafką, stolikiem lub barkiem. Gdy trzeba, jest odsuwana na bok lub wywożona do innego pomieszczenia. Powstaje wówczas dodatkowe miejsce, tuż obok stworzonego do długich biesiad stołu. Przy stole stanął komplet krzeseł, przy czym w rzeczywistości żadne z nich nie należy „do kompletu”, każde jest w innym stylu. W pobliżu stanęła pluszowa kanapa – świetne miejsce do krótkiej drzemki lub ploteczek z przyjaciółką.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także