×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Otwarta kuchnia - piękne wnętrze w nowoczesnym stylu

Otwarta kuchnia - piękne wnętrze w nowoczesnym stylu

Autor: Anna Sołomiewicz
28 maj 2019 09:48

Dwupoziomowy apartament w Warszawie urządzony został w eleganckim, nowoczesnym stylu, muśniętym nutami glamouru i nowojorskiego szyku. Kuchnia stanowi część otwartej strefy dziennej.

Sama strefa dzienna jest bardzo przestronna i sprawia wrażenie lekkiej, przepełnionej powietrzem - nie tylko za sprawą braku ścianek działowych pomiędzy poszczególnymi funkcjami pomieszczenia, ale również dzięki wysokiemu na dwie kondygnacje salonowi i wielkoformatowym, panoramicznym oknom. Granice, w których umownie zamknięto kuchnię wyznaczają czarne płytki gresowe na podłodze oraz pełniący funkcję domowego baru, półwysep z podwyższonym blatem oraz towarzyszące mu grafitowe hokery. Tutaj właściciele mogą wygodnie usiąść i wypić filiżankę porannej kawy.

Autorka projektu, arch. Katarzyna Mikulska-Sękalska postawiła na uniwersalne, stonowane kolory w spokojnym, wręcz monochromatycznym zestawieniu oraz proste, nieprzesadzone formy. Jest to bardzo prosta elegancka kuchni. najtrudniejsze było nie przesadzić z detalami utrzymać minimalizm – przyznaje architekt. Fronty zabudowy meblowej utrzymano w śnieżnobiałym kolorze, z którym efektownie kontrastuje czarny kuchenny blat. Tak stworzona baza jest idealnym wstępem do niczym nieskrępowanych dekoracyjnych przygód i pozwoliła na zastosowanie dekoracyjnego oświetlenia czy połyskujących detali.

Elegancka uroda kuchni idzie w parze z jej funkcjonalnością. Dwa rzędy zabudowy meblowej pomieściły większe sprzęty AGD oraz oferują dużo miejsca na przechowywanie wszelkich akcesoria czy zastawy stołowej. Poprowadzone aż do samego sufitu szafki górne łatwo przy tym utrzymać w czystości. Długi kuchenny blat oferuje obszerną powierzchnię do przygotowywania posiłków i ustawienia na nim podręcznych sprzętów małego AGD, a taśmy ledowe, którymi podklejono górny rząd szafek zapewniają dobre oświetlenie powierzchni roboczej. Z kolei podniesiony blat półwyspu to nie tylko wygodny domowy bar, ale również sposób na ukrycie ewentualnego nieporządku w kuchni przed gości siedzącymi w salonie.

Projekt wnętrza: arch. Katarzyna Mikulska-Sękalska, Pracownia Architektoniczna Arrange, www.arrange.com.pl

Zdjęcia: Bartosz Jarosz

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także