PARTNER PORTALU
Owocowy song

Owocowy song

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Świeże i soczyste kolory, proste, nowoczesne formy, naturalne materiały doprawione szczyptą high-techu – z takich elementów, i przy odpowiedniej dozie wyobraźni, można stworzyć kuchnię doskonałą.

Oto kuchnia, którą spokojnie można określić mianem „optymistycznej”, bo wprawia swoich gospodarzy w doskonały humor, niezależnie od pory roku czy dnia. To w dużej mierze zasługa odpowiedniej kolorystyki – bardzo apetycznych, przyjemnych dla oka barw, kojarzących się z owocami.

Pojawia się tu odcień zielonych jabłek, nieco przypudrowanej brzoskwini czy lekko przygaszonej pomarańczy. Soczyste, pełne rześkości, jasne barwy, doskonale współistnieją z wykorzystanymi we wnętrzu naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, kamień czy len, a nawet kontrastującymi z nimi – szkłem, aluminium i stalą.

Kuchnia otwarta na salon

Świetnie wyposażona i wygodnie zorganizowana kuchnia, została częściowo otwarta na dzienną część mieszkania: salon i jadalnię. Całkowite jej otwarcie uniemożliwiła ściana konstrukcyjna, której nie można było usunąć. Ściana została jednak umiejętnie wykorzystana jako praktyczny element aranżacyjny: od strony kuchni stała się miejscem ekspozycji dekoracyjnych półek, zaś od strony salonu określiła położenie jadalni. 

Funkcjonalne oświetlenie kuchni

Dobrze rozmieszczone, funkcjonalne oświetlenie to w kuchni sprawa zasadnicza. Dlatego halogenowe lampki zostały zainstalowane w najbardziej strategicznych punktach wnętrza, by ułatwić codzienne, kuchenne czynności. Nie można jednak nie dostrzec, jak interesująco zaakcentowano także dekoracyjne możliwości światła. Dzięki świetlówkom, zamontowanym za umieszczoną na jednej ze ścian taflą szkła, tworzy się w kuchni delikatna, świetlna poświata o zielonej barwie.

Warta uwagi jest także charakterystyczna „lampa” – w półokrągłej ścianie przylegającej do kuchni – złożona z szerokich pasów luksferów. Wieczorami, ze znajdującej się za ścianą łazienki, pada przez nie efektowny blask.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także