PARTNER PORTALU
Ponad czasem

Ponad czasem

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
03 lut 2009 10:05

Oddzielona od salonu ceglaną ścianką kuchnia zaprasza, by w ostoi starodawnych i stylizowanych sprzętów przysiąść przy filiżance herbaty lub lampce wina. Rudawa cegła rozgościła się tutaj na dobre.

Kupując w starej warszawskiej kamienicy, od wielu lat nieremontowane, mieszkanie, właściciele firmy projektowo-wykonawczej – Aleksandra Urban – wraz ze swoim partnerem Rafałem Paszczuk za naturalne uważali zachowanie w jego wnętrzach specyficznego przedwojennego klimatu. Wystrój kuchni miał nawiązywać materiałami do starych dobrych czasów, kiedy nie stosowano plastiku, zachowując jednocześnie bardzo istotną nowoczesną funkcjonalność. Stąd pomysł wzniesienia wysokiej konstrukcji z rdzawej palonej cegły wydzielającej jej przestrzeń.

Od strony salonu, kuchnię zamyka niski murek przypięty do pokaźnego słupa. Zwieńczony taflą granitu „New Ghibli” utworzył blat – zależnie od potrzeb – barowy lub stolika. Łączy się on także ze ścianą wyłożoną kostkami beżowokarmelowego gresu, które rozsypując się po ścianie układają w oryginalną dekorację.

Projektantka chciała, aby kuchnia nie wyróżniała się zbytnio na tle innych części mieszkania, a wręcz – jak to określa – zlewała się z nimi, tworzyła harmonijną całość z salonem. Dlatego obok naturalnych odcieni palonej cegły pojawia się przecierana biel. Taki kolor mają np. fronty mebli wykonane z litego drewna sosny. W szafkach wiszących towarzyszą im brązowo zabarwione szkło oraz metalowe profilowane uchwyty. W blacie roboczym z fornirowanego orzecha ukrył się jednokomorowy zlewozmywak. Właściciele aranżując swoje mieszkanie zadbali, by było ono jednocześnie przytulne i funkcjonalne.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także