PARTNER PORTALU
Pozytywne wibracje z przyjaciółmi

Pozytywne wibracje z przyjaciółmi

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
25 wrz 2012 13:53

Z paczką przyjaciół dobrze jest spotkać się w ulubionym barze, z rodziną – na świątecznym przyjęciu. W tym pełnym ciepła i gościnnej atmosfery domu jest miejsce dla każdego.

W projekcie tego wnętrza postawiono na naturalne materiały, jasne kolory oraz atrakcyjne, nowoczesne formy. Wszystko razem, zgodnie z intencją inwestorów, miało nie tylko zdobić mieszkanie, ale też sprawić, że wystrój wnętrza nie opatrzy się, zachowując świeżość i aktualny charakter na wiele lat.
Autorzy projektu – arch. wnętrz Dominik Respondek i arch. wnętrz Joanna Zeler – w wyjątkowy i niekonwencjonalny sposób połączyli ciepło rodzinnego domu z nowatorskimi rozwiązaniami, a tym samym spełnili najważniejsze życzenia inwestorów. Efektem współpracy pary architektów jest też niezwykle kreatywne połączenie barw oraz materiałów, kształtujące charakter całej przestrzeni.

Fornir brzozy zestawiony został z czernią; do tego trzy odcienie beżu na ścianach, a najmocniejszy kolor – drewnianej podłogi – „podgrzewa” temperaturę. Poza kolorem i materiałem także zabawa fakturami oraz duża ilość światła wpływają na ostateczny styl i klimat wnętrza oraz podkreślają odrębną naturę poszczególnych stref. Zarówno kuchnia, jak też jadalnia, salon oraz znajdujący się pomiędzy nimi bar zajmują wspólną przestrzeń, nie dzieloną drzwiami. Porządkują ją – charakterystyczne dla każdej strefy – odcienie barw, materiały, fragmenty ścian działowych.

Wspólny mianownik stanowi fornir brzozowy, z którego wykonano fronty mebli kuchennych, obudowę baru oraz pozostałe elementy zabudowy (widoczne od strony jadalni i baru). Otwartą kuchnię dyskretnie przesłania podwyższona obudowa blatu roboczego (po jej zewnętrznej stronie znajduje się niewielki bar śniadaniowy) oraz zestaw szafek górnych mocowanych do sufitu. Wspólna ściana tylna wiszących szafek została wykonana z płyty MDF, a oryginalne, podłużne frezowanie nadaje im dekoracyjny charakter. Zabudowa w kształcie litery U zapewnia dużą powierzchnię roboczą; blaty oraz okładzinę ściany nad płytą grzejną wykonano z ciemnego granitu „Star Galaxy”. Nowoczesny charakter fornirowanym frontom zapewniają wstawki z czarnego szła lakierowanego (w dolnej części) oraz nietypowe, czarne uchwyty z tworzywa. Praktyczna spiżarnia w sąsiedztwie lodówki zastępuje tradycyjną strefę zapasów w wysokiej zabudowie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także