PARTNER PORTALU
Przestrzeń dla smakoszy

Przestrzeń dla smakoszy

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Kuchnia z, połączoną szerokim przejściem, wygodną jadalnią stała się centrum życia rodzinnego. Tutaj spożywane są wszystkie posiłki, ale lampkę wina można wypić też w kuchni przy barze.

Pani domu lubi spędzać czas w kuchni, przygotowując różnorodne, ale zawsze smakowite dania dla męża i trójki dzieci. Cel – funkcjonalność! Takie było oczekiwanie domowników odnośnie aranżacji kuchni. Pani domu chciała mieć długie, wygodne blaty robocze, niezbędne do swobodnego przygotowywania nie tylko kilkudaniowych posiłków, ale i eksperymentowania. Potrzebne były liczne szafki i szafeczki do pomieszczenia kuchennego zaplecza oraz nowoczesne, o rozbudowanych funkcjach urządzenia AGD. Do tego niestandardowa, efektowna oprawa, bo właściciele wysoko cenią także estetykę.

Usytuowana w narożniku dużego, przestronnego domu kuchnia – za sprawą szerokiego przejścia – otwiera się na jadalnię i dalej salon. Można do niej wejść także z holu. Wypełniająca ją zabudowa meblowa przybrała kształt litery „U”. Wzdłuż prostopadłych ścian z oknami ciągną się szafki stojące. Ich śnieżnobiałe fronty z lakierowanego MDF-u – niczym ramy – ujmują stalowe cokoły i listwy uchwytów, wieńczą natomiast granitowe blaty robocze. Pasy takiego samego wyszukanego granitu „Brasil Fantasy” chronią też fragmenty ścian nad blatami. Trzecie ramię zabudowy to wysokie, aż pod sufit szafy, z fornirowanymi drewnem mahoniowym frontami, mieszczące m.in. część urządzeń AGD.

Na środku wnętrza projektantka ustawiła wyspę – dopełniła funkcjonalność kuchni i przysłoniła jej roboczą część przed widokiem z jadalni. Od strony kuchni znalazła się tu strefa gotowania – z płytą ceramiczną i rozłożystym okapem nad nią. Podwyższona obudowa z drugiej strony stała się barem. W kuchni spotykają się ciemne i jasne barwy. Połączenie naturalnych odcieni mahoniu i granitu z bielą dało efekt harmonii, stworzyło również wrażenie wzajemnego dopełniania się barw. Liczne punkty światła umieszczone w oryginalnie wymodelowanym podwieszanym suficie – oświetlają i jednocześnie dekorują wnętrze.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także