PARTNER PORTALU
Romans starego z nowym

Romans starego z nowym

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
26 marz 2009 11:53

W przypadku prezentowanej, prawie 10-metrowej kuchni, rolę łącznika pomiędzy tradycją a nowoczesnością pełni ponadczasowe drewno.

Każdy z nas ma przedmioty, które darzy sentymentem. Często są to drobiazgi: zasuszony kwiatek, listy, biżuteria po babci. Nierzadko jednak „obiekty uczuć” mają dużo większe gabaryty: meble, czy też wyposażenie funkcjonujące w rodzinie od wielu lat.

Z pozoru mogłoby się wydawać, że ich adaptacja w nowoczesnej kuchni jest niemożliwa. Praktyka dostarcza wielu dowodów, że starannie odrestaurowane mogą się dobrze prezentować w każdym wnętrzu. Jak to możliwe? Wystarczy kilka elementów spajających całość w harmonijną przestrzeń.

Architekt Marta Kruk postawiła na nasyconą i aksamitną barwę drewna palisandra. Właśnie takie wybarwienie mają przykuwające wzrok jaśniejszymi smugami fronty szafek. Stanowią one idealne tło dla mebli pochodzących z różnych epok: stołu jadalnego, stołowej lampy, kuchennej wagi, która na zasłużonej emeryturze pełni rolę patery na owoce.

Stylistycznego rozchwiania nie wprowadza też na wskroś nowoczesna linia mebli. Ascetyzm brył został podkreślony horyzontalnym układem szuflad i połyskujących uchwytów.

Wątpliwości nie budzą też aluminiowe dodatki i połyskujące stalą urządzenia AGD. Efekt ten osiągnięto również dzięki zastosowaniu ciepłej w odbiorze drewnianej okładziny podłogowej. Kempas, bo o nim mowa, idealnie sprawdza się jako ten trzeci, nadając ton mariażowi starego z nowym.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także