×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Rozważnie romantyczna

Rozważnie romantyczna

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
02 lut 2009 14:26

Ta kuchnia ma dość złożoną naturę – choć jest otwarta (nie ma żadnych drzwi), prowadzi do niej jedynie wąski przesmyk między ścianami. Tyle, że jedna z tych ścian wykonana została ze szkła, przełamując tradycyjny wygląd całości. Równie niejednoznaczna jest stylistyka całego mieszkania.

Czasem wystarczy jeden zdecydowany ruch, by mieszkanie zmieniło swoje oblicze. Tutaj, dzięki wyburzeniu jednej ściany, tradycyjne i rozłożone na planie „korytarzowym” wnętrze szeregówki nabrało charakteru otwartej, dynamicznej przestrzeni.

Czysto użytkowa

Wprawdzie powierzchnia kuchni zmniejszyła się niemal o połowę, ale właściciele nie mieli nic przeciwko temu. Większość dnia spędzają w innych częściach domu bądź poza nim. W kuchni się tu raczej nie przesiaduje, tylko przebywa tyle czasu, ile wymaga przyrządzenie posiłków. Stanowi ona czysto funkcjonalny, praktyczny dodatek do salonu i jadalni.

Aneks jadalniany i salon przedziela wąska ścianka, przy której stanęła lekka, przeszklona witryna. Umowność tej granicy podkreśla układ podłogi: biegnące z holu panele koloru olejowanego orzecha wkraczają na terytorium salonu, zaś widoczny w nim gres anektuje przestrzeń wokół witryny. Ten sam materiał widać również w kuchni.

Egzotyczne akcenty

Element integrujący całość stanowi też, pięknie wyeksponowane na tle jasnych ścian, afrykańskie drewno wenge, z którego wykonano stoły.

To nie jedyny egzotyczny akcent. W jadalni na pierwszy plan wysuwają się wysokie, masywne krzesła sprowadzone z Tajlandii. Ich zalety nie ograniczają się do estetycznych walorów – miękkie, miłe w dotyku i elastyczne, idealnie dopasowują się do sylwetki siedzącej osoby. Ich wygodę doceniamy zaraz po zajęciu miejsca przy stole.

Kwiatowe dekoracje

Znakiem szczególnym salonu są motywy kwiatowe, za których pojawienie się odpowiada, obdarzona nieco romantycznym usposobieniem, właścicielka mieszkania. Widać je na zasłonach, poduszkach, a w szczególnych okolicznościach także na ścianie nad telewizorem: perłowy wzór ujawnia się w blasku sztucznego światła. Egzystująca trochę na marginesie przestrzeni salonu i jadalni kuchnia ma po prostu dobrze spełniać swoje funkcje.

Duża ilość szafek w dolnej i górnej zabudowie, pełen zestaw urządzeń AGD i rządzące wszystkim zasady ergonomii składają się na ten efekt.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także