PARTNER PORTALU
Rustykalna kuchnia: dom w stylu retro

Rustykalna kuchnia: dom w stylu retro

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

W każdym zakamarku i każdym detalu tej przestronnej kuchni wyczuwa się nostalgiczny styl retro. Masywne dębowe meble, witryny zdobione koronkowymi serwetkami i ręcznie kutymi, ażurowymi formami, bukiety suszonych kwiatów, stylowe żyrandole i dekoracyjnie upięte zasłony.

Pani domu sama zaaranżowała swoje wnętrza. Dobór architekta to niełatwe zadanie. Konieczna jest idealna komunikacja na linii zleceniodawca-projektant. A któż może być dla nas dogodniejszym partnerem od nas samych? Pani Iwona Ignatowicz postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i od początku do końca sama zaprojektować wystrój swojego dom. Miała świadomość, że nawet przy znakomitym porozumieniu z projektantem trudno byłoby osiągnąć stan, w którym portret domu na podlaskiej wsi byłby odwzorowaniem jej i tylko jej wizji, widzianej oczyma, duszą i tęsknotami.

Tę decyzję zaakceptował mąż i reszta rodziny. Pani domu długo celebrowała marzenia swoje i domowników. Nie mogła decydować o kształcie domu od podstaw, postanowiła delektować się aranżacją wykończenia, stawiając na jakość, precyzyjny dobór detali i mistrzowskie wykonanie. Nic nie jest tu dziełem przypadku, wszystko zostało dokładnie przemyślane, więcej – wymarzone i pieczołowicie skomponowane. Właścicielka i projektantka w jednej osobie przyznaje, że spędziła mnóstwo czasu na oglądaniu prasy branżowej, różnych projektów wnętrz, stron internetowych, ofert firm meblarskich.

Jarmarkowe poszukiwania

Jeszcze bardziej czasochłonne, ale też niezwykle pasjonujące były wędrówki po jarmarkach i targach staroci. Zakupy tam nie mają nic wspólnego z zaopatrywaniem się w firmowych sklepach. To raczej emocjonujące polowania, gdzie po kilkugodzinnej wędrówce z całą rodziną pośród mniej lub bardziej kiczowatych przedmiotów nagle udaje się wyłowić prawdziwą perłę: XVIII-wieczny samowar z carskiej Rosji, starą, dębową szafę czy komodę biedermeier w cenie mebla z Ikei.

Było warto! Cały dom, z przepiękną kuchnią nawiązującą do stylu retro, nie tylko idealnie spełnia oczekiwania domowników (w tej sytuacji nie mogło jednak się stać inaczej), ale też świetnie się prezentuje.

Jest elegancki i funkcjonalny, przestronny i przytulny jednocześnie. Jego gospodyni, na co dzień pracująca w branży farmaceutycznej, stwierdza z uśmiechem, że właściwie mogłaby się przekwalifikować: tyle przyjemności, radości i satysfakcji sprawiła jej zabawa w projektowanie. Zabawa zabawą – efekt w pełni dorównuje dokonaniom profesjonalnych architektów. Jak widać aptekarska solidność i precyzja, zaprawione nutą odwagi oraz kobiecej fantazji i uporu, sprawdzają się doskonale w projektowaniu wnętrz. Czasem warto postawić na swoim. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także