PARTNER PORTALU
Rzymskie wakacje

Rzymskie wakacje

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
11 marz 2009 09:57

Zapaleni podróżnicy jako miejsce wakacyjnych wypadów szczególnie upodobali sobie kraje południowej Europy. Ich sentyment do gorących klimatów zaowocował stworzeniem kuchni wzorowanej na dawnych, południowoeuropejskich wnętrzach.

Architektura dwupoziomowego domu stylem nawiązuje do dawnych polskich dworów. Wnętrze budynku zostało jednak poddane jak najbardziej nowoczesnym realizacjom architektonicznym. Aby nie zgubić ducha przeszłości kuchnia, jako miejsce najbardziej rodzinne, przyjęła na siebie rolę godnego reprezentanta klasycznego stylu. Pomieszczenie usytuowane zostało w wykuszu o kształcie trójkąta.

Jego wierzchołek stanowią trzy okna, które otwartemu na jadalnię i hol wnętrzu zapewniają porządną dawkę dziennego światła. Jeden z boków trójkąta w całości pokrywa zabudowa kuchenna z piekarnikiem, drugi natomiast, za sprawą wydrążonej w nim szerokiej wnęki, „wygląda” na hol i drzwi wejściowe. Klasyczna stylistyka podyktowała ciemne kolory zabudowy kuchennej. Została ona wzbogacona o nowoczesne w charakterze uchwyty, inkrustowane drewnem, oraz podświetlane szybki z satynowanego szkła. Jako okładzinę ścienną zastosowano płyty trawertynu.

Również grube, dębowe blaty robocze, oraz stolik śniadaniowy, przyozdobiono kamiennymi wstawkami. Zabieg połączenia dwóch stylistyk – klasycznej i nowoczesnej – powtarza się również w okolicach kuchenki. Nowoczesna płyta grzewcza została wpisana w dębowe, barwione na palisander obramowanie niszy, wyłożonej w środku płytkami marmuru i trawertynu. Jest to rzadko spotykana w nowoczesnych wnętrzach ozdoba kuchni, przypominająca budową staroświecki kominek. Pojawiła się tu na specjalne życzenie pani domu, która chciała wprowadzić do pomieszczenia nutę południowej stylistyki.

Ustawione wysoko na półce postarzane naczynia dodatkowo urozmaicają wnętrze kuchni, wprowadzając do niej przyjazny i ciepły klimat. Aury spokoju i wyciszenia nie burzy nawet niewielki telewizor LCD, podwieszany pod górną częścią zabudowy kuchennej. Jego usytuowanie jest na tyle praktyczne, że można na niego zerkać niemal z każdego miejsca w kuchni i jadalni.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także