PARTNER PORTALU
Smaki przeszłości

Smaki przeszłości

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Stylizowana kuchnia, której wytwornego charakteru nadają eleganckie, włoskie meble – dobrane ze smakiem, według gustu domowników. Wyposażenie tego wnętrza to stylistyczna podróż do przeszłości. Klasyka przyprawiona smakami starożytnego Egiptu.

Niepowtarzalny wizerunek kuchni został osiągnięty za sprawą przemieszania bardzo różnych, odległych w czasie stylistyk. Egipskie freski na ścianach towarzyszą staroświeckim meblom, a wszystko doskonale spaja nowoczesny design sprzętu agd. Domownicy cenią elegancję, indywidualizm, a także solidne wykonanie i dobrą jakość. Nowoczesne wyposażenie, stylizowane na starodawne, w pełni zaspokoiło ich oczekiwania, pozwoliło zaaranżować niepowtarzalną kuchnię, wypełnioną atmosferą minionych epok. Masywne włoskie meble stworzyły zdecydowane i wyraziste tło dla równie „ciężkich” kamiennych blatów. Natomiast krucha, bogato zdobiona porcelana, wyeksponowana na półeczkach i w witrynach, wprowadziła do kuchni lekkość i finezję. Dbałość o piękno detalu jest widoczna tu na każdym kroku. Do zabudowy kuchennej dobrano, jak najbardziej stosowną, oprawę. Okap nad płytą grzejną ma postarzane, kunsztownie rzeźbione wykończenie. Drewno i kamień, z których wykonano meble doskonale współgra z płytkami na ścianach (o wymownej nazwie „kamień z Asyżu”). Fragmenty ścian pokrywają niewielkich rozmiarów płytki, które wyglądają, jak naturalnie wyciosane z kamienia. Doskonałym ich dopełnieniem stają się kolorowe freski „z czasów egipskich”.

Malowidła oraz dekory przyciągają wzrok, są jak barwne opowieści z odległej przeszłości. Jest tu co oglądać! Z kamiennych parapetów spoglądają popiersia i posążki faraonów. Dlatego gdy przygotowanie obiadu się przedłuży, można zupełnie zapomnieć, że to XXI wiek. Do rzeczywistości może nas przywołać nowoczesna płyta grzewcza lub sprzęt audio-wideo, który wyemituje jakiś współczesny obraz. Jeżeli jednak uznamy, że jeszcze nie pora na „powrót do teraźniejszości”, wystarczy dłużej zamyślić się nad ciastem, które właśnie wstawiamy do staroświeckiego piekarnika. Jego miedziane zdobienia i uchwyty doskonale współgrają z innymi stylizowanymi elementami dekoracji i wyposażenia wnętrza, takimi jak: miedziane naczynia, toster, czy armatura. Część kuchni przeznaczono na jadalnię. Kącik ten tworzy okrągły stół i cztery krzesła, nad którymi zawieszono, ciężką, bogato zdobioną lampę. Ścianę pokrywają barwne freski przedstawiające sceny z życia egipskich faraonów. W takim kontekście, każdy posiłek będzie, jak odkrywanie nowych, nieznanych smaków... nie tylko kulinarnych.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także