PARTNER PORTALU
(So)czysta forma

(So)czysta forma

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
09 marz 2009 10:22

Intensywna czerwień dzięki perfekcyjnie dobranym, stalowym i szklanym detalom została odrobinę złagodzona, nie tracąc zupełnie nic ze swojego uwodzicielskiego uroku. Czy taka może być jej właścicielka – nowoczesna, praktyczna i trochę szalona?

W kuchni, z wyjątkiem kredensu i delikatnych, wtapiających się w tło detali – szklanych obrazków, ozdobnych kompozycji z owoców, świec i żonkili – niewiele jest akcentów o tylko dekoracyjnym charakterze. Jeśli jednak przyjrzymy się bliżej temu wnętrzu, to okaże się, że pomimo swojego użytkowego charakteru nawet najmniejszy detal został tu perfekcyjnie dobrany, tak aby tworzył jednolitą stylistycznie i artystycznie wizję projektantki wnętrz i właścicielki, która na co dzień obcuje ze sztuką. Dzięki temu sztuka nie epatuje tu dekoracyjnością, ale subtelnie daje o sobie znać. Projektantka dość swobodnie bawi się w kuchni kolorem, fakturą, materiałem. Czerwień frontów meblowych, tapicerki krzeseł oraz ramy kredensu zestawiana jest konsekwentnie ze stalowymi obrzeżami, uchwytami, okapem, oświetleniem, a nawet włącznikami. Lekkości tym konstrukcjom nadaje delikatnie, zmatowione szkło, a całość ocieplają bukowe elementy zabudowy. Dekoracyjność przeplata się tu na każdym kroku z praktycznym zastosowaniem.

O niezaprzeczalnie użytkowym charakterze okapu nikogo nie należy przekonywać, ale w tej kuchni ma on, zapewne nie przypadkowo, niezwykle lekką, prawie rzeźbiarską formę. Stalowe, ozdobne listwy „biegnące” nad blatem kuchenki mogą pełnić również rolę relingu, a święcąca nad zlewem tafla zbrojonego szkła nie tylko oświetla ciemną część kuchni i chroni ścianę przed wilgocią, ale także nadaje całości osobliwego, trochę nierzeczywistego charakteru. W ozdobnej, metalowej ramie okalającej wysoką zabudowę zaaranżowane z kolei zostały półki na przyprawy. O ile w kuchni artystyczny zamysł uwidocznił się w perfekcyjnym dopracowaniu detali i mimo wszystko podporządkowaniu użyteczności, to w jadalni dusza artystki w pełni dała o sobie znać. Na drewnianym „dywanie”, domowa kolacja może stać się spotkaniem „w ogrodzie sztuk”.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także