PARTNER PORTALU
Srebrna ściana: idealne tło do jadalni

Srebrna ściana: idealne tło do jadalni

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
02 cze 2009 13:41

Na powierzchni 60 m2 projektantka zaaranżowała przestrzeń dla bardzo aktywnego trybu życia właścicielki oraz skarbów przywożonych przez nią z licznych podróży. Aby urządzić kuchnię wystarczył... margines salonu.

Mieszkanie ma czytelną strukturę, idealnie dostosowaną do potrzeb właścicielki. Ośrodkiem jest tu układ przestrzenny łazienka-garderoba. Po jego jednej stronie znajduje się sypialnia, po drugiej – salon z niemal transparentnym aneksem kuchennym. W tym przypadku nie można mówić ani o kuchni otwartej, ani zintegrowanej ze strefą wypoczynkową. Kuchenne szafki i urządzenia po prostu „przycupnęły” pod jedną ze ścian salonu.

Kuchnia blisko kanapy

Tak bliskie sąsiedztwo kanapy i zlewozmywaka sprawia właścicielce ogromną frajdę – może gotować w asyście i z pomocą przyjaciół, których obecność stanowi stały element tego domu. Lokalizacja kuchni w salonie wymusiła taką aranżację kuchennych atrybutów, która je kamufluje i sprawia, że podszywają się pod klimat całego wnętrza.

Projektantka postawiła na prostotę, nowoczesność i minimalizm. Fronty szafek z MDF-u w kolorze écru, dopełnia fornir z bielonego dębu.Wygląda to tak, jakby ktoś namalował na MDF-ie duży, jasnobrązowy prostokąt.

Granitowy blat roboczy

W tym kontekście czarny front piekarnika jawi się jako kolejny czworokąt, dopełniający plastyczną kompozycję. Całość uszlachetnia szary granitowy blat roboczy. Założeniem projektantki było mieszanie stylów, stąd tuż obok minimalistycznej kuchennej ściany widać instalację, która przełamuje zrównoważony charakter wnętrza.

Detal ten tworzą żyrandol, wycięty w skomplikowane wzory z czarnej pleksi, oraz duży, szaro-srebrny ekran na ścianie.

Ciekawa podłoga w salonie

Ekran wykonano w technologii płyt kartonowo---gipsowych, powierzchniowo wykończony został stiukiem i podświetlony od tyłu. Na tym oryginalnym tle ustawiono prosty, czarny stół i białe krzesła. Na osobną uwagę zasługuje podłoga w salonie. Można ją określić jako kostkę brukową, tyle że wykonaną… z dębu sztorcowego.

Dąb w takiej postaci jest tak wytrzymały, że dawniej wykładano nim np. podjazdy dla wozów konnych. Jak widać, sprawdza się świetnie także w nowoczesnym mieszkaniu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także