PARTNER PORTALU
Stylowe związki

Stylowe związki

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
17 cze 2009 12:35

Klasa i urok wzorów z przeszłości lecz w nowoczesnych konturach – w tak wybornym towarzystwie wyraziste kolory kuchni czują się wyśmienicie. Pomarańczowy oraz żółty to mistrzowie ponoszenia temperatury i zaostrzania apetytu na pozytywne emocje.

Stylowo zaprojektowana i urządzona rezydencja ma wiele elementów nawiązujących do klasycyzmu. Nie są to jednak ani repliki z historii, ani oryginały. Tu najważniejsze były inspiracja ponadczasowym wzornictwem i uchwycenie klimatu reprezentacyjnej siedziby, ciepłej oraz rodzinnej. Klasyczne detale, jak pionowe kanele (żłobkowania) czy rozety, przewijają się w wystroju całego domu. W holu dekorują szerokie drzwi do jadalni i salonu, widoczne są także na kredensie w kuchni czy abażurach lamp. Kuchnia to pomieszczenie dalszego planu, półotwarte na salon i jadalnię. Od ich strony oraz wejścia do domu widoczna jest jedynie niewielka część kuchennego wnętrza – stylowy kredens i półeczki z kolekcją porcelany. Pomarańczowa plama ciekawie zamyka perspektywę, ocieplając luksusowy monumentalizm jadalni.

Zabudowa kuchni to meble proste i bardzo pojemne. Kierunek na nowoczesność wyznaczają także stalowe elementy – cokoły, uchwyty szafek, zlewozmywak oraz wykończenie inox urządzeń AGD. Nie ma tutaj ani jednej górnej szafki – właściciele uznali je za zbędne. Pojawiły się natomiast półeczki, z punktowymi lampkami oświetlającymi blaty robocze. W nowoczesność wpleciono jednak stylowe cytaty, jak choćby szprosy okien, koronkowe firanki, wyeksponowana ręcznie malowana porcelana. Na podwieszanym suficie zainstalowany został rząd lamp firmy Erco. Meble i blaty są wykonane z litego drewna. Przez warstwę pomarańczowej powłoki przebija się struktura słojów, uszlachetniająca i stylizująca wystrój. Pomarańcz, połączony z żółtym odcieniem, obecny jest także na ścianach. Tu kolorystyczne warunki dyktują kafelki z oferty Ceramica Vogue. Emocje słonecznych barw wyciszają szarości marmurowej posadzki, łączące kuchnię z reprezentacyjnym parterem.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także