×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Szara kuchnia. 15 najmodniejszych wnętrz. Zobacz wszystkie!

Szara kuchnia. 15 najmodniejszych wnętrz. Zobacz wszystkie!

Autor: Urszula Tatur
16 sie 2021 11:08

Nowoczesna kuchnia stawia na wygodę i prostotę. Zamiast wszechobecnej połyskującej bieli - modne szarości i to nie koniecznie w wysokim połysku, bo coraz śmielej zastępują go półmaty i maty. Szary w modnych aranżacjach kuchennych jest intensywny, jednak wysmakowany.

Szary kolor podbił nasze serce. I nic w tym dziwnego wszelkie odcienie szarości prezentują się niezwykle reprezentacyjnie, a jest ich wiele. Jasne odcienie pięknie odbijają światło, optycznie powiększając przestrzeń. Ciemne z kolei dodadzą kuchni ekstrawagancji. Szarość to także kolor betonu idealna do wnętrz w stylu loft.

Kuchnia urządzona w szarościach wcale nie jest nudna. Choć sama szarość jest barwą neutralną, wypada niezwykle efektownie w aranżacjach kuchennych, umiejętnie wydobywając ich subtelny urok i dyskretną elegancję. Urządzając szarą kuchnię śmiało możemy pokusić się nie tyle o ściany czy podłogi w tej właśnie barwie, ale też same meble. Na rynku odnajdziemy wiele kolekcji oferujących fronty mebli w różnych odcieniach szarości. Jeszcze większą paletę barw uzyskamy decydują się na kuchnię na zamówienie.

Szare fronty dodadzą wnętrzu charakteru i ożywią nawet klasyczną aranżację kuchenną. To doskonały sposób na zaakcentowanie indywidualnego charakteru kuchni. W ramach jednego wariantu kolorystycznego można zdecydować się na połączenie różnych powierzchni i odcieni szarości. To doskonałe rozwiązanie, aby urozmaicić zabudowę, jednocześnie zachowując jej „szary” charakter. Ponadczasową urodę szarej zabudowy kuchennej pomogą wydobyć aranżacyjne detale: szarość bardzo dobrze łączy się z drewnem i kamieniem, efektownie wypada również z wyrazistymi akcentami w mocnych, żywych kolorach.

Zobacz także Modna kuchnia 2022. Matowe fronty są na topie. Piękne inspiracje!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także