×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Szkło nad blatem: dobre projekty kuchni

Szkło nad blatem: dobre projekty kuchni

Autor: Katarzyna Masłowska
26 lis 2019 10:07

Hartowane szkło nad blatem to świetna alternatywa dla tradycyjnych płytek ceramicznych. Zobaczcie jak pięknie prezentuje się w polskich kuchniach.

Dla wielu osób płytki już przeżytek, dlatego szkło pędzi z pomocą. Szkło może być w kuchni bardzo efektownym, ale też funkcjonalnym rozwiązaniem. Jest łatwe w czyszczeniu i dodatkowo – znacznie powiększy małe wnętrze.

Zobacz także: Praktyczna kuchnia. Tak możesz ją urządzić!

Szkło to materiał bardzo dekoracyjny, dlatego oprócz czysto użytecznych funkcji pełni też rolę fajnego dodatku w naszej kuchni. Szkło daje nam wiele możliwości – możemy wybrać szkło w wersji kolorowej, przez co nadamy kuchni oryginalnego charakteru.

Praktycznie i piękne szklane tafle

Szkło zazwyczaj kojarzy nam się z kruchością, z czymś co można łatwo zbić. Tymczasem szkło używane w kuchni przechodzi szereg procesów, zabiegów, które zwiększają jego trwałość. 

Szkło jest modne, dekoracyjne, a także bardzo praktyczne. Jest łatwe do czyszczenia i nie chłonie zabrudzeń. Szkło w kuchni sprawia, że pomieszczenie nabiera lekkości i nowoczesności. Oprócz wielu zalet, materiał ten pełni także funkcję dekoracyjną naszej kuchni. Szkło nad blatem to rozwiązanie, które nada przestronności naszemu wnętrzu i będzie przyciągać uwagę.

Same zalety szkła

Błyszcząca i gładka powierzchnia przyciąga oko, dlatego zawsze zdaje egzamin. Nadaje pomieszczeniu lekkości i przestronności, dlatego jest idealna szczególnie do małych kuchni. Szkło jest dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, dlatego można dopasować je do każdego wnętrza. Szkło to idealne, bardzo uniwersalne tło dla każdej kuchni.

 To Cię zainteresuje: Dom parterowy. Nowoczesna willa o powierzchni 135 metrów

Dzięki dużej wytrzymałości hartowanego szkła ten typ wykończenia jest bardzo odporny, dlatego bez obaw można szkło umieścić tuż przy płycie grzewczej. Nie straszne mu są wysokie temperatury czy kontakt z wodą – co jest niezwykle ważne, szczególnie w kuchni.

Taka aranżacja ściany w kuchni to prawdziwy hit ostatnich lat. Coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązanie. Szkło może wypełnić całą wolną przestrzeń pomiędzy szafkami lub zająć tylko część ściany. Wygląda fenomenalnie, a dodatkowo jest odporne i łatwe do utrzymania w czystości – czego więc chcieć więcej?

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także