Top 15 najpiękniejszych kuchni 2020. Świetne zdjęcia!

Top 15 najpiękniejszych kuchni 2020. Świetne zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
02 sty 2021 19:43

Kuchnia to serce domu. W 2020 roku była już nie tylko reprezentacyjna, ale elegancka, szykowana i ponadczasowa.

Rok 2020 upłynął pod znakiem pandemii. Zostaliśmy w naszych domach, by tu nie tylko wypoczywać, ale i pracować. Częste posiłki na mieście zastąpiły te domowe, przygotowywane samodzielnie. Bardziej pokochaliśmy także nasze kuchnie, które stały się miejscem wspólnego gotowania, ale też przechowywanie chętnie robionych zapasów.

Jak urządzaliśmy nasze kuchnie? Przede wszystkim pozostały one przestrzenią otwartą, połączoną z salonem, sprzyjającą rodzinnym kontaktom. W większości nowych projektów prezentowanych na łamach naszego portalu wizualny aspekt kuchni podkreślał jej funkcjonalność. Wysoka zabudowa na całej ścianie połączona z dużą wyspą, czy też uzupełniona o tradycyjne szafki dolne z obszernym blatem to rozwiązania najczęściej spotykane w nowo urządzanych kuchniach. Ta pierwsza zapewnia maksimum miejsca do przechowywania, drugie zaś oferują komfortową przestrzeń roboczą. Całość ubrana jest w niezwykle efektowne materiały i kolory, co świadczy o tym, że kuchnia stała się równoprawna częścią otwartej strefy dziennej o równie eleganckim i reprezentacyjnym charakterze jak salon.

 W 2020 roku chętnie rozwijaliśmy wcześniejsze trendy w aranżacji wnętrz. Czerpaliśmy z klasycznych inspiracji, które coraz silniej dochodzą do głosu oraz stawialiśmy na naturalne materiały. Klasyczne ramiaki szafek kuchennych czy sztukaterie na ścianach podkreślały domowy, przytulny charakter kuchni. Podobnie jak naturalne materiały coraz chętniej wykorzystywane w aranżacji przestrzeni mokrych. Drewno, które od kilku sezonów ponownie gości w przestrzeni kuchennej, pokochało kamień. Marmur oraz jego imitacje stały się synonimem modnie urządzonej kuchni o ponadczasowym uroku. W duecie z drewnem pojawił się także beton w subtelnej odsłonie szarości. Modne pozostały także matowe wykończenia frontów. Projektanci chętnie sięgali po czerń i złoto, które dodawały kuchni tajemniczości.

Szczególna popularnością w aranżacji przestrzeni kuchennej zaczął cieszyć się kolor. W 2020 roku zagościł on już nie tylko w postaci dodatków, ale też zdobił fronty szafek kuchennych oraz ściany, w tym tą nad blatem. Kolorowy trend, który silnie zaznaczył się w minionym roku właściwie w każdym typie wnętrz, w kuchni nabrał szczególnej mocy. Kolorowe szafki dodają wnętrzu energii, zachęcają do wspólnego gotowania i cieszenia się każdą chwilą spędzoną razem. Kolor ożywia aranżację także w strefie jadalnianej, która podczas pandemii stała się centrum kryzysowego zarządzania w każdym domu. Zaczęliśmy więc także przykładać większa wagę do aranżacji właśnie tej przestrzeni w naszych domach i mieszkaniach. Stół stał się bowiem miejscem nie tylko spożywania wspólnych posiłków, ale też pracy i zdalnej nauki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także