PARTNER PORTALU
Udany dialog

Udany dialog

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
28 kwi 2009 14:17

Prostota, chłód i minimalizm – tak kojarzą się wnętrza w stylu nowoczesnym. Prezentowana kuchnia, choć delikatnie wpisuje się w tę konwencję, tradycyjnie pozostaje przytulnym zakątkiem. Co więcej – każdemu, kto tu przebywa, niezmiennie towarzyszy dobry apetyt.

To za sprawą jednego akcentu – smakowicie soczystej, pomarańczowej ściany. Jest ona elementem integrującym dwie przestrzenie: jadalnianą i kuchenną, które otwierają się na salon. Część kuchenną wyraźnie wyznaczają rzeźba sufitu i zarys podłogi. Zamyka ją natomiast niska murowana ścianka. Imponującą konstrukcją jest tu wysoka i pojemna meblościanka. Zabudowę wykończono frontami z MDF-u o szarobrązowej barwie oraz szklanymi witrynami ujętymi w aluminiowe ramy. Tworzy ona zwartą kompozycję – prostą i nowoczesną, w którą doskonale wpisał się piekarnik firmy Electrolux.

Nawiązanie kolorystyczne stanowi podświetlona -halogenami, praktyczna półka na drobiazgi. Umieszczone pod nią oświetlenie ułatwia pracę w strefie zmywania. Lekki dotyk elegancji to szklane panele oraz gładka powierzchnia płyty ceramicznej. O solidności użytych materiałów świadczy obecność blatu roboczego z granitu „Shivakashi” w jasnych odcieniach beżu i brązu. Jego przedłużenie w przestrzeń niewykorzystaną do wysokiej zabudowy, to praktyczny schowek, ukryty za srebrną żaluzją.

Chłód metalu i prostotę form rozświetla ciepły odcień frontów niskich szafek z MDF-u w kolorze kości słoniowej. Zbliżony do tej barwy jest także gres na podłodze z oferty firmy Iris Ceramica. Z aneksu kuchennego płynnie przechodzimy do jadalni. Elastyczność tego przejścia widoczna jest nawet na podłodze. Od jasnego gresu zanurzamy się w kolorystyczny melanż mozaiki, a dalej czujemy już tylko przyjazne ciepło drewna merbau. Spoczywamy przy poczciwym drewnianym stole z krzesłami, efektownie oświetlonym wiszącą lampą. Elementy te samodzielnie dobrała pani domu.

Rodzinny obiad, czy też romantyczną kolację, jada się tu w bliskim towarzystwie przytulnych dekoracji – to małe obrazki w drewnianych ramkach oraz podświetlona płaszczyzna ścianki oddzielającej jadalnię od kuchni. Wnęka jest dobrym miejscem na ekspozycję zdjęć, jakie być może w przyszłości się tu pojawią. Na pewno będą doskonałym nawiązaniem do pozostałych elementów, prowadzących udany dialog między powściągliwą nowoczesnością a rodzinnym ciepłem.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także