×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Urządzamy kuchnię z wyspą w nowoczesnym stylu

Urządzamy kuchnię z wyspą w nowoczesnym stylu

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
27 marz 2009 13:22
Aktualizacja: 31 sty 2014 14:56

Dominująca w kuchni stalowoszara kolorystyka jest w zasadzie tylko „przykrywką” dla prawdziwego oblicza tej strefy. Projektant wnętrza postarał się bowiem, aby z miejsca, tradycyjnie związanego z towarzysko-rodzinnymi spotkaniami, nie wiało chłodem.

Podstawowym elementem, który oswaja kolorystykę i zastosowane w kuchni materiały wykończeniowe, jest oczywiście oświetlenie. Umieszczone w obniżonym su-ficie świetlówki stały się źródłem miękkiego, rozproszonego światła.

Podłużne lampy nie tylko znakomicie oświetlają przestrzeń, ale budują też przyjemny, a wieczorami nawet kameralny, klimat tej strefy funkcjonalnej. Innym rodzajem oświetlenia zastosowanym we wnętrzu są halogenowe lampki wmontowane na obrzeżach sufitu. Mają one postać symetrycznych punktów tworzących efektowny świetlny „szpaler”.

Kinkiety na ścianie w jadalni

Do całościowej aranżacji oświetlenia dopasowano jeszcze dwa gipsowe kinkiety zawieszone na ścianie w jadalni oraz metaliczną lampę nad stołem. Wybitnie high-techowa oprawa lampy zręcznie została zestawiona z walcowatym okapem kuchennym, donicami oraz, pilnującą wejścia do kuchni, sta-ową kolumną. Lśniącą serię kontynuują podstawy dwóch barowych hokerów.

Czarny kolor siedzisk doskonale komponuje się z antracytowymi płytkami, ułożonymi w „barowej” części kuchni. Jednym z głównych założeń, przyświecających realizacji projektu – oprócz walorów estetycznych – było stworzenia wnętrza funkcjonalnego.

Kuchenna wyspa

Stąd w centralnym miejscu pojawia się kuchenna wyspa, z jednej strony, dzięki podwyższeniu blatu barowego i ustawieniu stołków, przystosowana do spożywania szybkich posiłków. Z drugiej zaś, wyposażona w wewnątrzblatową płytę indukcyjną, gwarantuje przestrzenną swobodę podczas przyrządzania potraw.

Zamiast piekarnika, wewnątrz wyspy umieszczone zostały podręczne szafki i szuflady z koszami typu cargo. Pozornie ascetyczny klimat pomieszczenia skutecznie złagodziły bukowe futryny kuchennych szafek. Zestawiony z szarością miodowy brąz sprawił, że pojemna zabudowa kuchenna z płyty mdf zyskała na lekkości i atrakcyjności.

Natomiast pionowe ułożenie poszczególnych deszczułek optycznie wysmukliło meble, wprowadzając do wnętrza więcej dynamiki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także