PARTNER PORTALU
Uwaga, prowokatorka!

Uwaga, prowokatorka!

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Pomalowana na ostry kolor ściana dodaje energii i budzi różne „buntownicze” myśli. Że trzeba coś robić, coś tworzyć, coś zmieniać...! Fiolet to kolor, który szczególnie upodobali sobie ludzie o artystycznych duszach.

Właśnie taka jest młoda projektantka mody, osoba z głową pełną pomysłów, lubiąca nieszablonowe, a nawet ekstrawaganckie rozwiązania. Niewielka, ale efektowna kuchnia (tak jak i reszta mieszkania) w pełni odzwierciedla jej charakter. Wnętrze to zajmuje wspólną przestrzeń z minijadalnią i salonikiem, tworząc jeden, dzienny pokój, z podłogą wyłożoną jasnymi, laminowanymi panelami. Całość sprawia dynamiczne i niepozbawione emocji wrażenie, m.in. za sprawą niebanalnej aranżacji, częściowych obniżeń sufitu i ciekawie zastosowanych kolorów: fioletu i soczystej zieleni.

Ponieważ kuchnia jest od progu doskonale widoczna, jednym z ważniejszych założeń było uczynienie z niej eleganckiej strefy, która – mimo swego użytecznego charakteru – nie będzie zbytnio odbiegać od stylistyki salonu. Kuchenne meble są więc niezwykle oszczędne i mają taki sam biały kolor, jak większość ścian we wnętrzu. Co więcej – postanowiono całkowicie zrezygnować z szafek wiszących, na rzecz silniejszej ekspozycji mocnego koloru na ścianie. Co ciekawe, mimo że kolor jest dość ciemny, kuchnia nie sprawia przytłaczającego wrażenia. To zasługa wszechobecnej bieli, a także naturalnego światła wpadającego z położonego tuż obok tarasu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także