PARTNER PORTALU
Waniliowe fronty w kuchni: przepis na przytulność

Waniliowe fronty w kuchni: przepis na przytulność

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
06 marz 2009 15:02

Kuchnia, której granica jest umowna, w bardzo łagodny sposób przechodzi w salon. Każdy zastosowany w pomieszczeniach sprzęt, kolor, okładzina kojarzy się z lekkością i ciepłą swobodą.

Filiżanka aromatycznej kawy z cukrem i znaczną ilością mleka – takie skojarzenia nasuwa właśnie to wnętrze. Ciepłe, słodkie, lekkie, ale jednocześnie dodające energii po ciężkim dniu. Tutaj można zarówno spokojnie odpocząć, zafundować sobie chwilę cichej zadumy, jak i w bardzo przyjemny sposób wyczarować smaczny obiad. Cóż więc prezentowana kuchnia ma w sobie takiego niezwykłego?

Kuchnia w salonie

Pomieszczenie, w którym zaaranżowano kuchnię, nie jest „wnętrzem kulinarnym” sensu stricte. Kuchnia to tylko jego część, reszta to salon z bardzo gustownym stolikiem do... kawy. „Kawową” kolorystykę nietrudno też zauważyć w innych miejscach – podłoga w części kuchennej została wyłożona z jasnych płytek, którą wzbogacono insertami z ciemnego drewna egzotycznego.

Granicą pomiędzy dwoma pomieszczeniami wyznacza półwysep, który dodatkowo pełni też rolę baru, stolika śniadaniowego, stołu oraz miejsca do przygotowania posiłków dla całej rodziny. Cała przestrzeń jest bardzo spójna kolorystycznie, dzięki czemu nie zauważa się wyraźnego przejścia z kuchni do salonu i odwrotnie. To wnętrze jest integralną całością, w której dość wyraźnie zostały zarysowane strefy funkcjonalne, bez burzenia ogólnej harmonii.

Otwarta przestrzeń

Kolory odgrywają tu istotną rolę. Pomieszczenie zaaranżowano tak, że, pomimo swojej nieskrępowanej otwartości każdy, kto tu się znajdzie, poczuje się jak we własnej kuchni. Tutaj wszystko jest tak przyjazne, że nie wymaga żadnego procesu aklimatyzacji, czy przyzwyczajania. Tu się po prostu chce przebywać, rozmawiać, śmiać się, wspominać, a wszystko przy filiżance prawdziwej, słodkiej kawy, oczywiście z dużą ilością mleka...

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także