×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Współczesny modernizm

Współczesny modernizm

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
05 marz 2009 14:06
Aktualizacja: 27 gru 2013 10:55

Zaprojektowana w stylistyce lat 30-tych kuchnia przyciąga uwagę nieskomplikowanymi, prostymi kształtami mebli, perfekcjonizmem w zagospodarowaniu przestrzeni, a także dążeniem do funkcjonalizmu.

Szafki w jasnoszarym kolorze z charakterystycznymi, stalowymi uchwytami można ze sobą zestawiać w dowolny sposób, niczym klocki lego. Wszystkie zostały przykryte blatami, wykonanymi z czarnego granitu. W prezentowanej kuchni charakterystyczne jest to, że nie umieszczono w niej szafek wiszących, ponieważ zarówno w ocenie właścicielki mieszkania, jak i projektantki można się bez nich obejść. Jednym z ważniejszym miejsc w kuchni jest zlokalizowana centralnie wyspa, w której znalazło się miejsce dla trzech płyt: ceramicznej, gazowej oraz elektrycznego grilla. W granitowym blacie wyspy zamontowano także mały zlewozmywak.

Wyposażenie „wyspy” w zlew, płyty modułowe, a także w zestaw szuflad wypełnionych akcesoriami jest przykładem przestrzeni doskonale zorganizowanej. Z prostymi, ergonomicznymi kształtami mebli doskonale komponuje się stalowy okap, którego linia również została sprowadzona do minimum. Modernizm: chłodny, wyrafinowany, spowodował, że wnętrze kuchni, podobnie jak przestrzeń całego domu zdominowana została przez funkcję. Pomimo zredukowania wyposażenia do niezbędnego minimum wnętrze emanuje dyskretną elegancją, a także ciepłem. Chłód stalowych mebli łagodzi światło wydobywające się z licznie rozmieszczonych lamp, a także ze świetlika zainstalowanego w suficie. Źródłem ciepła jest także kominek, który właścicielom domu służy także do wypieku chleba. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także