×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Aneks kuchenny: piękne kolekcje mebli

Aneks kuchenny: piękne kolekcje mebli

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
17 paź 2019 09:27

Aneks kuchenny to rozwiązanie często kojarzone z jednorzędową zabudową meblową w małym mieszkaniu w bloku. Nic jednak bardziej mylnego. Kuchnię połączoną z salonem można bowiem urządzić na wiele sposobów.

Zintegrowaną z salonem kuchnię można urządzić na wiele sposobów, kierując się przy tym jedną podstawową zasadą – przestrzeń kuchenna nie może zdominować całego wnętrza. Zgodnie z nią aneks powinien być jedynie tłem dla salonowej aranżacji, jednak tłem niezwykle efektownym.

Stąd w tego typu przestrzeniach doskonale sprawdzają się gładkie fronty z efektem połysku. W kolorze subtelnej bieli najlepiej odnajdą się w niewielkich pomieszczeniach, które wymagają lekkiej, nieprzytłaczającej zabudowy. Dodatkowo biel i połysk optycznie powiększą przestrzeń. Nie znaczy to jednak, że każdy aneks powinien być biały. Równie dobrze sprawdzi się tu drewno oraz stonowana kolorystyka. Warto przy tym, poprzez ograniczenie dodatków oraz wyrazistych elementów, postawić na bardzo prostą, minimalistyczną stylistykę.

Dobrym rozwiązaniem w przypadku aneksu połączonego z salonem mogę okazać się także meble modułowe. Możemy jest skonfigurować tak, że będą pasowały zarówno do większej, jak i do małej kuchni czy trudno ustawnej. Tego typu meble składają się, jak sama nazwa mówi, z gotowych elementów. Sami możemy więc dowolnie wybierać ilość szafek czy szuflad.

Tekst: Urszula Tatur.

Zobacz także Piękna kuchnia: wnętrza w klasycznym stylu

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także