PARTNER PORTALU
Aranżacja kuchni - nowoczesna czy klasyczna?

Aranżacja kuchni - nowoczesna czy klasyczna?

Autor: Dobrzemieszkaj.pl
02 marz 2020 13:35

Dla wygody i dobrego samopoczucia – zarówno wielkich miłośników sztuki kulinarnej, jak i tych o nieco bardziej obojętnym do niej stosunku – warto postawić na indywidualizm w aranżacji kuchni.

Klasyczny czy nowoczesny? Glamour, retro czy scandi lub loft? Jedno jest pewne: wystrój kuchni powinien idealnie do nas pasować. We współczesnych mieszkaniach królują kuchnie otwarte – stały się pełnoprawną częścią pokoju dziennego. W zależności od naszych potrzeb, trybu życia, przyzwyczajeń, bywają mocno rozbudowane albo też zredukowane tylko do ciągu kuchennego na jednej ze ścian.

W przestronnym wnętrzu o wysokim suficie projektant wykreował aneks kuchenny, który stapia się z salonem. Długi ciąg kuchenny ma dolne szafki o prostych frontach z drewnianej okleiny, o ciepłej barwie i niemal niewidocznych prostych relingach tuż pod blatem. Ta część zabudowy doskonale współgra z drewnianym parkietem w jodełkę. Białe szafki wiszące zlewają się w jedną całość ze ścianą w białą cegiełkę. Ich fronty są gładkie i pozbawione uchwytów. Połyskliwa powierzchnia świetnie „wyłapuje” każdy strumień światła, odbija je i jeszcze bardziej rozjaśnia wnętrze. Ścianę nad blatem roboczym chroni hartowana, przezroczysta szyba.

Zobacz także: Kuchnia w bloku - 20 udanych realizacji

Dla niektórych przygotowywanie posiłków to niezwykle przyjemne zajęcie. W takiej kuchni musi być wyspa, najlepiej ulokowana na granicy kuchni i salonu. Wyspa może mieć szeroki blat, którego część będzie powierzchnią roboczą, a część spełni funkcję stołu z wysokimi stołkami. W prezentowanej aranżacji w stylu francuskim projektant umieścił wpuszczany w blat zlewozmywak o jednej, okrągłej komorze. Dopasowano do niego chromowaną stojącą baterię. Nad blatem wiszą na złoconych łańcuszkach dwie okazałe lampy w przeźroczystych kloszach. Współgrają ze złoconymi, designerskimi sprzętami AGD. Zabudowa kuchenna zwraca uwagę finezyjnym frezowaniem frontów i srebrnymi uchwytami. Dominują szlachetne materiały i pastelowe kolory, głównie biel z nutą szarości. Czarująca, dystyngowana klasyka.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także