PARTNER PORTALU
Bateria pod oknem: 10 pomysłów na aranżację kuchni ze zlewem przy oknie

Bateria pod oknem: 10 pomysłów na aranżację kuchni ze zlewem przy oknie

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
21 wrz 2020 13:09

Zlew pod oknem to doskonała propozycja zarówno dla kuchni wąskich, gdzie optycznie skróci pomieszczenie, jak i do otwartych przestrzeni eksponujących ciekawy wystrój. Zobaczcie 10 pomysłowych aranżacji kuchni z baterią i zlewozmywakiem pod oknem.

Kuchnia to prawdziwe serce naszych domów. Często połączona z jadalnią i otwarta na salon staje się miejscem, gdzie rodziny spędzają wspólnie czas, łącząc przygotowywanie i spożywanie posiłków z odpoczynkiem. Jest to przestrzeń, w której niewątpliwie działamy, dlatego w kuchni, jak w żadnym innym pomieszczeniu, istotna jest funkcjonalność. Zorganizowanie tzw. trójkąta roboczego, czyli zachowanie odległości 120-210 centymetrów między lodówką, zlewem i kuchenką, pozwala na zminimalizowaniu czasu i energii poświęcanych na rutynowe czynności wykonywane podczas gotowania.

Jednym z najnowszych trendów aranżacyjnych jest zlewozmywak usytuowany pod oknem. Rozwiązanie to nie jest wyłącznie przejawem mody, ma bowiem szereg aspektów praktycznych oraz odnoszących się do szeroko rozumianego stylu życia. Zlew pod oknem to doskonała propozycja zarówno dla kuchni wąskich, gdzie optycznie skróci pomieszczenie, jak i do otwartych przestrzeni eksponujących oryginalny wystrój.

Oczywiście instalując zlew pod oknem należy pamiętać, by wysoka wylewka nie utrudniała otwarcia okna. Elastyczną wylewkę można po prostu obniżyć, natomiast na rynku znajdziemy baterie dz nisko montowaną wylewką lub -  zaprojektowane z myślą o montażu pod oknem - baterie z wylewką obustronnie składaną.

Zlewozmywak umiejscowiony pod oknem daje możliwość maksymalnego wykorzystania naturalnego światła słonecznego oraz spoglądania na kojącą zieleń na zewnątrz. Lokalizacja taka pozwala również nawet w trakcie zmywania nadzorować bawiące się w ogrodzie dzieci. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także