×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Baterie kuchenne: tradycyjnie czy nowoczesne?

Baterie kuchenne: tradycyjnie czy nowoczesne?

Autor: Katarzyna Masłowska
01 paź 2019 11:46
Aktualizacja: 22 paź 2019 10:11

Aranżując przestrzeń, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, w jakim stylu ją zaprojektować: tradycyjnie czy nowocześnie? Nasz wybór nie musi jednak ograniczać się tylko do tych dwóch nurtów.

Klasyczny podział aranżacji wnętrz wydaje się nadal funkcjonować, jednak pod innymi nazwami i w różnych wariantach. Styl skandynawski, prowansalski, toskański, glamour, retro, rustykalny, kolonialny, industrialny, boho, romantyczny czy coraz bardziej zyskujący na popularności, minimalistyczny – to tylko niektóre z modnych obecnie trendów.

Jak się okazuje, każdy z nich może mieć dwa oblicza – wystarczy zastosowanie drobnych trików, które ocieplą zimny z pozoru styl loftowy lub unowocześnią ten retro. Może w tym pomóc chociażby armatura sanitarna.

Ciepło – zimno

W zależności od wybranego wykończenia i dodatków, styl „glamour” może być zarówno bardzo nowoczesny, wręcz przewidujący przyszłość, jak i niezwykle ciepły, kojarzący się z przytulną ostoją. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku industrialnej aranżacji – odpowiedni dobór odcieni drewna czy faktur i kolorów materiałów może z powodzeniem ocieplić daną przestrzeń.

Zobacz także: Biała kuchnia: 15 nowoczesnych i klasycznych aranżacji

To samo dotyczy akcentów w postaci armatury, które umiejętnie dobrane potrafią odmienić wnętrze. Na przykład czarne baterie kuchenne takie jak np. LETE, LUNA czy PRETTO marki Laveo, które dotychczas kojarzono raczej z chłodnymi, eleganckimi kuchniami, coraz częściej wykorzystywane są w ciepłych pomieszczeniach, np. tych z etnicznym akcentem w postaci „marokańskich” płytek, które zjednały sobie serca Polek.

Z kolei miłośnicy ponadczasowej klasyki nadal chętnie sięgają po chromowane wykończenia w bateriach, jednak decydują się także na mniej standardowe kształty.

Zapytania klientów oraz projektantów wnętrz bardzo mocno zweryfikowały nasze postrzeganie oferowanego przez markę asortymentu. Wprowadzając na rynek produkty Pretto, myśleliśmy o osobach aranżujących przestrzeń w klimacie minimalistycznym, loftowym. Dodając do portfolio serię Evora, skłanialiśmy się w stronę konsumentów, którym bliższy jest styl bardziej klasyczny, niemal rustykalny. Jednak w tym przypadku okazało się, że produkt zostaje z powodzeniem wykorzystywany w pomieszczeniu w stylu boho, kolonialnym czy nawet industrialnym, jako element ocieplający daną przestrzeń. Co więcej, bateria, która z założenia przeznaczona jest do wnętrz kuchennych, jak się okazuje, może dopełniać także aranżację łazienki. To pokazuje, że oferta Laveo jest niezwykle uniwersalna oraz eklektyczna - komentuje Anna Kowalska, Kierownik Marketingu marki Laveo.

Pokaż mi swoją kuchnię, a powiem Ci, kim jesteś

Polacy coraz częściej starają się wyrazić siebie poprzez aranżację swoich mieszkań. Nasze pasje i hobby powoli wychodzą poza sypialnię czy salon, w których najczęściej trzymamy różne bliskie naszym upodobaniom atrybuty (książki, narzędzia do ćwiczeń, konsole do gier), będąc prezentowane również w innych pomieszczeniach, jak np. kuchnia.

Obecnie trudno doszukiwać się klasycznego podziału na wnętrza tradycyjne i nowoczesne. Mnogość stylów sprawia, że powstają interesujące, czasami wręcz zaskakujące połączenia (jak np. skandynawskie boho), które znajdują licznych fanów. Aranżując wnętrze, warto zastanowić się nie tylko jaką funkcję będzie ono pełniło i jakie elementy dekoracyjne są obecnie modne, ale również czy w ich otoczeniu będziemy czuć się naprawdę dobrze. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję, że ta przestrzeń za szybko nam się nie znudzi.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także