PARTNER PORTALU
Funkcjonalna kuchnia - sposoby na organizację strefy zmywania

Funkcjonalna kuchnia - sposoby na organizację strefy zmywania

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
26 cze 2019 13:01

Strefa zmywania to jedno z podstawowych miejsc w kuchni. Tu nie tylko zmywamy naczynia, ale też wykonujemy szereg innych czynności: płuczemy owoce i warzywa, cedzimy makaron i odlewamy ziemniaki. Tutaj też najczęściej organizujemy punkt segregacji odpadów. Jak sprawić, by strefa zmywania była funkcjonalna i wygodna?

Szukając sprzętów do strefy zmywania nie koncentrujmy się tylko na zmywarce. Na uwagę zasługują również inne elementy, np. zlewozmywak. Do wyboru mamy przecież modele wykonane z różnych materiałów (kamień, stal, konglomerat), o zróżnicowanych wymiarach i kształtach (wersje z ociekaczem i bez, jedno- i wielokomorowe etc.). Warto także zadbać o otoczenie zlewozmywaka i wykorzystać przestrzeń znajdującą się bezpośrednio pod nim. Odpowiednio wyprofilowane szuflady Comfort Box marki Rejs umożliwiają przechowywanie wokół syfonu drobiazgów, takich jak akcesoria do sprzątania, tabletki do zmywarki lub gąbeczki.

Zobacz też: Strefa zmywania w kuchni: przegląd baterii i zlewozmywaków 

Nawet jeśli rzadko zmywamy ręcznie, nieodzownym elementem w kuchni jest również ociekarka. Do wyboru mamy tradycyjne modele z drutu – montowane w szafkach górnych, lub ustawiane na blacie, jedno lub dwupoziomowe. Warte uwagi jest również rozwiązanie z linii Multi – ociekarka schowana w szufladzie. To dobry pomysł zwłaszcza w przypadku kuchni, w której nie ma górnej zabudowy, lub w sytuacji, gdy z różnych względów nie chcemy montować ociekarki zbyt wysoko, w widocznym miejscu. Model ten jest łatwy w czyszczeniu – tackę można bez problemu wyjąć i opróżnić, a przede wszystkim bardzo łatwo dostępny, nawet gdy korzystają z niego małe dzieci – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy Rejs.

To też Cię zainteresuje: Biała kuchnia - piękna i funkcjonalna. Zobacz realizacje z Polski

Organizując strefę zmywania warto również zaplanować otoczenie zlewu. Umyte kubki lub ręcznik papierowy możemy powiesić na relingach. Zwróćmy uwagę na rozwiązania, takie jak podblatowe Cargo Mini Rejs, które pomoże nam uporządkować środki czystości. Cargo dostępne jest w kilku wymiarach i konfiguracjach – z wieszaczkami na ściereczki, a także z koszykami na butelki i pojemniki różnych rozmiarów. Pełny wysuw mechanizmów, nawet tych wąskich – kilkunastocentymetrowych, ułatwi znalezienie potrzebnego detergentu i utrzymanie ładu.

Nowoczesne akcesoria meblowe pomogą też zagospodarować szafkę pod zlewozmywakiem – tą, w której zazwyczaj umieszczamy kosz na śmieci. Zamiast pojedynczego wiaderka, warto zdecydować się na system do segregowania odpadów Rejs. Wysuwane zestawy pojemników są łatwo dostępne, co znacząco ułatwia selekcję bez ryzyka pobrudzenia kuchni. Do wyboru mamy zestawy o różnej licznie i pojemności poszczególnych koszy. Dzięki temu możemy dostosować go do naszych potrzeb.

Czytaj także: Wygodny apartament na wakacje – przytulne, jasne wnętrze

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także