×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesna kuchnia. Aż 20 baterii i zlewozmywaków z polskich sklepów

Nowoczesna kuchnia. Aż 20 baterii i zlewozmywaków z polskich sklepów

Autor: Justyna Łotowska
10 lis 2021 15:27

W nowoczesnej kuchni strefa zmywania pełni rolę prawdziwego centrum kuchennych prac. To wszystko dzięki wygodnym zlewozmywakom z dodatkowymi akcesoriami oraz funkcjonalnej armaturze. Zobaczcie, na co warto zwrócić uwagę w sklepach i jak wybrać dobry zlewozmywak do kuchni i baterię?

Jaki zlewozmywak sprawdzi się w kuchni? Jaką baterię wybrać? 

Zlewozmywak - stalowy czy granitowy?

Najpopularniejsze i najczęściej wybierane zlewozmywaki to modele wykonane ze stali szlachetnej lub mieszanki kruszywa mineralnego, popularnie zwane granitowymi. Modele stalowe są łatwe do utrzymania w czystości, trwałe, odporne na zarysowania i ścieranie oraz wysokie temperatury. Dodatkowym atutem jest ich niska cena.

Bardzo trwałe są też zlewozmywaki granitowe lub z innych podobnych materiałów. Są odporne na zarysowania, szok termiczny i wysoką temperaturę, nawet do 250 stopni oraz promieniowanie UV i przebarwienia. W sklepach znajdziesz też modele, w których materiale zawarte są cząsteczki srebra o działanie antyseptycznym, co utrudnia namnażanie się baterii. Bogaty wybór kolor pozwala wybrać zlewozmywak idealnie dobrany do blatu i innych elementów w kuchni.

Zlewozmywak w kuchni - możesz wyposażyć go w dodatkową strefę roboczą

Nowoczesne zlewozmywaki pozwolą ci też uzyskać dodatkową przestrzeń roboczą, cenną zwłaszcza w małej kuchni. Bogata oferta akcesoriów dodatkowych do zlewozmywaka pozwala zmienić jego powierzchnię w strefę wstępnej obróbki produktów. Specjalne wkładki ociekowe pozwalają wygodnie suszyć umyte owoce i warzywa, które następnie możemy obierać, kroić czy siekać na specjalnych deskach. Warto zwrócić uwagę również na praktyczne modele 1,5-komorowe, które pozwalają na wygodną pracę.

Jaką baterię kuchenną wybrać?

Jaka bateria sprawdzi się przy zlewozmywaku w kuchni? Bateria tworzy parę ze zlewozmywakiem, powinna więc być do niego – m.in. wysokością i kształtem – dobrze dopasowana. Strumień wody musi padać na środek komory. Koniec wylewki ma być zaś na takiej wysokości nad zlewem, by wygodnie można było manipulować w nim nawet największymi naczyniami. Do płytkiej komory zlewu dobiera się wysokie baterie, a do zlewozmywaków głębszych – nieco niższe.

Wysokie baterie, wygięte w kształt liter „L” lub „U”, umieszcza się chętnie na wyspach kuchennych, bo stanowią ich funkcjonalny i dekoracyjny element. Elastyczne wylewki można wyginać i formować w dowolne kształty, regulować ich wysokość i zasięg. Wszystko po to, by jak najwygodniej i najefektywniej z nich korzystać. Wyciągana wylewka to z kolei komfort mycia produktów czy opłukiwania zlewozmywaka. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także