PARTNER PORTALU
Nowoczesna kuchnia: wrząca woda prosto z kranu

Nowoczesna kuchnia: wrząca woda prosto z kranu

Autor: Anna Usakiewicz
22 lis 2017 09:03

Podczas świątecznych przygotowań wrzątek używany jest w kuchni niemal tak często jak zimna woda.

Wielkimi krokami nadchodzi czas przygotowań do Bożego Narodzenia. Warto celebrować go w gronie najbliższych, wspólnie śpiewając kolędy, ozdabiając choinkę i pichcąc świąteczne dania. To właśnie przygotowania tworzą wyjątkową atmosferę, którą najmocniej odczuć można w samym sercu domu – kuchni. To tu przyrządzamy potrawy na wigilijny stół i parzymy aromatyczną zimową herbatę, przy której potem spędzamy świąteczny czas. To tu toczą się rodzinne rozmowy i tworzą plany spotkań z bliskimi. Nowy system Grohe Red®, dzięki któremu wspólne gotowanie stanie się bezpieczniejsze, szybsze i jeszcze przyjemniejsze – w sam raz na przedświąteczny natłok obowiązków!

Wrząca woda prosto z kranu 

Chodzi nie tylko o przyrządzanie rozgrzewających napojów, takich jak kawa czy herbata, ale też gotowanie pierogów i świątecznej zupy grzybowej, blanszowanie warzyw, czy mycie tłustych garnków. Przy każdej z tych czynności konieczne jest gotowanie wody, co wymaga czasu i energii, gdyż z reguły podgrzewamy więcej wody niż faktycznie potrzebujemy. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest nowy system Grohe Red®, który dostarcza wrzątek prosto z baterii kuchennej, eliminując tym samym czas oczekiwania. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w tym systemie, po odkręceniu baterii można pobrać z kranu tyle podgrzanej wody, ile akurat potrzebujemy – zupełnie inaczej niż w przypadku czajnika, do którego wlewamy zazwyczaj więcej wody niż faktycznie potrzebujemy a na wrzątek musimy czekać. System Grohe Red® pozwala w ten sposób na znaczącą oszczędność energii, co pozytywnie przekłada się na kondycję planety. Grohe udowadnia, że wygodna i ochrona środowiska nie muszą się wzajemnie wykluczać.

Technologia Grohe CoolTouch® chroni baterie przed nagrzaniem tak dobrze, że można ją dotykać bez najmniejszego ryzyka poparzenia. Blokada ChildLock ogranicza do minimum możliwość poparzenia wodą o temperaturze 100°C – aby odkręcić wrzątek należy wcześniej pociągnąć i dopiero potem przekręcić lewy uchwyt.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także