×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesna kuchnia: wybieramy zlewozmywak

Nowoczesna kuchnia: wybieramy zlewozmywak

Autor: Katarzyna Masłowska
01 lut 2018 09:22

Dynamiczny kształt inspirowany bolidami Formuły 1, w połączeniu z praktycznymi dużymi komorami to zestaw, który przykuwa uwagę i zachwyca.

Inspirujący design i pragmatyczna funkcjonalność to cechy wyróżniające produkty firmy Franke.
W nowej serii zlewozmywaków FXG, wprowadzonych do sprzedaży z początkiem 2018 roku, projekt komory zmywania i forma ociekacza zostały podporządkowane tej regule. 

Zlewozmywaki z serii FXG wykonane z opatentowanego przez Franke kompozytu granitowego Frangranit + dostępne są w rozmaitych wariantach: jednokomorowy z ociekaczem w aż 3 różnych długościach lub półtora komorowy z ociekaczem lub bez. Każdy z modeli można wybrać w jednym z 8 kolorów. Charakterystyczny dla wszystkich modeli jest trapezoidalny projekt i dynamicznie wyprofilowana powierzchnia ociekacza. Uwagę zwraca duża, stalowa, okrągła maskownica otworu odpływu wody.

Zobacz także: 12 pomysłów wysoką zabudowę w kuchni

Fragranit + jest często wybierany przez konsumentów, decydujących się na zakup zlewozmywaka Franke. Zgodnie z danymi sprzedaży za rok 2017, średnio co piąty sprzedany przez firmę zlewozmywak wykonany był właśnie z Fragranitu +. Materiał ten wyprodukowany jest w 80% z prawdziwego granitu, którego głównym składnikiem jest kwarc - jeden z najtwardszych minerałów, występujących w przyrodzie. Pozostałe 20% stanowi spoiwo akrylowe, odporne na uderzenia, zmiany temperatury, przebarwienia czy promieniowanie UV.

Dodatkowo zlewozmywaki firmy Franke wykonane z Fragranitu+ zabezpieczone zostały technologią Sanitized. Jest to szkło fosforanowe z dodatkiem srebra, które ogranicza rozwój bakterii nawet o 99% zapewniając wysoki standard higieniczny, niezbędny w kuchennej strefie wody. Istotną cechą zlewozmywaków z Fragranitu+ jest ich odporność na utratę koloru. Barwnik został trwale związany z cząsteczkami granitu i zabezpieczony przed promieniowaniem UV jeszcze przed uformowaniem kształtu zlewozmywaka, dzięki czemu kolor obecny jest w jego całej strukturze i nie blaknie.

Zlewozmywaki FXG 611, 620 oraz 661 są dostępne aż w 8 barwach, zgodnych z aktualnymi trendami: biały polarny, cappuccino, grafitowy, kamienny szary, mokka, onyx, orzechowy, dzięki temu idealnie sprawdzą się w różnego rodzaju kuchniach. Dodatkowe akcesoria, dopasowane do zlewozmywaków z linii FXG czyli ruchomy ociekacz i deska do krojenia z drewna kauczukowego sprawią, że przygotowanie posiłku będzie szybsze i łatwiejsze.

Projektanci nowej linii zlewozmywaków FXG szczególnie starannie zadbali o estetykę nowego produktu, a potwierdza to profilowanie powierzchni ociekowej, nietypowy kształt kątów komory oraz maskownica odpływu wody. Po raz pierwszy w serii urządzeń kuchennych Franke znajdujemy inspirację aerodynamiką i wytrzymałością rodem z torów Formuły 1. Może trudno kuchenne zmagania porównać z emocjami podczas wyścigu bolidów, ale z pewnością oba środowiska mają wspólny mianownik: dążenie do perfekcji poprzez ciągłe doskonalenie.


Zlewozmywaki Franke FXG posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny oraz objęte są 15 letnią gwarancją.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także