PARTNER PORTALU
Nowoczesna kuchnia - zredukuj zużycie plastiku

Nowoczesna kuchnia - zredukuj zużycie plastiku

Autor: Anna Usakiewicz
03 cze 2019 08:11

Każdego roku do mórz i oceanów trafia ok. 8 mln ton plastiku. W ciągu 12 miesięcy Polacy wypijają zawartość nawet 4,5 miliarda butelek. Tylko nieco ponad miliard z nich trafia do recyklingu. Pozostałe lądują na wysypiskach, w lasach i rzekach.

Rozwiązania Grohe Smart Home to przyszłość, która już dziś wkracza do naszych domów i w znaczący sposób pozwala zredukować liczbę plastikowych odpadów generowanych przez gospodarstwa domowe. W ofercie firmy znaleźć można modele baterii kuchennych Grohe Blue Home, które pozwalają cieszyć się stałym dostępem do smacznej przefiltrowana i schłodzona do optymalnej temperatury woda w wariancie niegazowanym, lekko gazowanym i gazowanym. Od teraz ich gama powiększa się o modele z elastyczną, wyciąganą wylewką. Największą nowością jest jednak aplikacja Grohe Ondus, która informuje użytkowników o konieczności wymiany filtra lub butli CO2, wysyłając powiadomienie na smartfony. Ułatwia ona także zamawianie produktów w internetowym sklepie – wystarczy kilka kliknięć, aby zakupy zostały dostarczone do domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zamówienia składać można, będąc nawet na wakacjach, by po powrocie do domu cieszyć się orzeźwiającą wodą. I co najważniejsze: system pozwala całkowicie wyeliminować potrzebę zakupu wody w plastikowych butelkach.

 Wysoka funkcjonalność i bogactwo form

System Grohe Blue Home to mała rewolucja w kuchni: czasochłonne zakupy i uciążliwe dla środowiska wykorzystywanie plastikowych, jednorazowych butelek z wodą należą już do przeszłości. Elegancki design przyciąga uwagę w każdej kuchni i pozwala zdecydowanie zmniejszyć negatywny wpływ gospodarstwa domowego na środowisko. Intuicyjne w obsłudze, smukłe baterie kuchenne dostępne są w wersji z powłoką chromowaną lub ze stali szlachetnej, a także z trzema różnymi kształtami wylewek, które będą pasować do każdego zlewu i każdej kuchni. Nowością w ofercie jest ciekawa gama kolorystyczna systemów kuchennych. Kolory Hard graphite, Brushed Hard Graphite, Warm Sunset i Brushed Warm Sunset (dostępne od czerwca 2019 r.) przełamią kolorystyczną monotonię każdej kuchni.

Za naciśnięciem jednego przycisku system kuchenny w wersji duo zapewnia dostęp do zwykłej wody zmieszanej, a także do wody schłodzonej, filtrowanej i gazowanej – dzięki osobnym kanałom wewnątrz wylewki. Wyciągana wylewka zapewnia dużą elastyczność. Oprócz wersji duo firma oferuje także intuicyjnie obsługiwany model mono, który można zamontować jako dodatek do istniejącej baterii kuchennej. Dzięki Grohe Blue Home pożegnasz się z kupnem butelkowanej wody raz na zawsze.

Oszczędność miejsca, łatwość instalacji

Zestaw startowy składa się z baterii kuchennej oraz chłodziarki połączonej z filtrem i butlą CO2. System zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu zmieści się nawet w najmniejszej kuchni. Chłodziarkę można zamontować w szafkach o szerokości 40 centymetrów. Wymiana zintegrowanego filtra optymalizującego jakość wody, a także butli CO2 jest bardzo prosta.

System kuchenny Grohe Blue osiąga wysokie noty w czterech kwestiach dotyczących ekologicznego stylu życia. Osoby korzystające z tego rozwiązania wypijają nawet o 35 procent więcej wody niż konsumenci wody butelkowanej. Jednocześnie zwiększa oszczędności, obniżając koszty konsumpcji wody o 60 procent w porównaniu z kosztami ponoszonymi przez osoby pijące wodę butelkowaną. Nie mniej ważny jest również fakt, że system jest także wyjątkowo przyjazny dla środowiska: zużycie CO2 redukuje się o 61 procent w porównaniu do produkcji wody butelkowanej; znacząco zmniejsza się także ilość odpadów plastikowych i zużytych opakowań generowanych przez pojedyncze gospodarstwo domowe. Dzięki temu systemowi  zaoszczędzisz pieniądze oraz przyczynisz się do zmniejszenia produkcji CO2.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także