×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowy fajny pomysł do kuchni: sposób na strefę zmywania

Nowy fajny pomysł do kuchni: sposób na strefę zmywania

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
08 gru 2020 12:44

Kuchnia to przede wszystkim miejsce prac kuchennych. Dlatego warto korzystać z rozwiązań usprawniających codzienne obowiązki.  Jednym z najważniejszych miejsc w kuchni będzie w niej z pewnością strefa zmywania, której funkcjonalność można poprawić dzięki sprytnym pomysłom takim jak to.

Od pewnych czynności w kuchni zwyczajnie nie da się uciec. Codziennie przygotowujemy tu posiłki dla całej rodziny i po dobrym obiedzie zostaje sterta naczyń do zmywania i resztki, które powinny trafić do odpowiednich pojemników. Jak dobrać zestaw perfekcyjnie dopasowany do naszej kuchni? Ciekawy pomysł pokazała właśnie marka Blanco (W Polsce jej dystrybutorem jest Comitor). W skład konceptu Blanco Unit wchodzą komponenty takie jak baterie kuchenne, zlewozmywaki wraz z ułatwiającymi pracę akcesoriami oraz selektory odpadów. Dopasowane kształtem, rozmiarem i kolorem, nie tylko ułatwią nam pracę, ale stworzą ładną i higieniczną przestrzeń, w której przyjemniej będzie nam gotować. 

Krok pierwszy – oszczędzamy wodę w kuchni

Już jakiś czas temu zdaliśmy sobie sprawę, że mądre gospodarowanie wodą w kuchni po prostu się opłaca. Zaczęliśmy szukać nowoczesnych i ciekawych wzorniczo baterii, które posiadają mechanizmy ją oszczędzające. Warto tu więc wybrać baterie z opcją filtrowania czy też z miarką odmierzającą ilość faktycznie potrzebnej wody.

Krok drugi – higieniczny zlewozmywak do kuchni

W zlewozmywaku myjesz ręce, obierasz warzywa i czyścisz naczynia oraz sztućce. Dobrze dobrany zlewozmywak ułatwi codzienne zmywanie i pozwolą zaoszczędzić czas, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej higieny. Dodatkowo możemy do każdego zlewozmywaka dobrać poręczne akcesoria jak odsączarki, dozowniki czy deski do krojenia.

Krok trzeci – sprytny patent na usuwanie resztek

Bez względu na to, czy korzystamy ze zmywarki, czy zmywamy ręcznie, zawsze pozbywajmy się wcześniej pozostałości po posiłkach. Resztki mogą zatkać zarówno odpływ w zlewie, jak i w zmywarce, powodując z czasem powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Dostępne w ofercie Comitor selektory kuchenne na śmieci pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni i wyróżniają się możliwością indywidualnej konfiguracji. Ciekawym rozwiązaniem jest praktyczna półeczka z przegródkami montowana nad koszami, co pozwala na optymalne wykorzystanie miejsca. Selektory odpadów są nie tylko estetycznie zaprojektowane, ale też pozwalają na rezygnację z wolnostojących koszy.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także