Wygodna kuchnia - jak dopasować zlewozmywak

Wygodna kuchnia - jak dopasować zlewozmywak

Autor: Anna Usakiewicz
28 sie 2019 10:27

Wybór modelu zlewozmywaka zależy w dużej mierze od naszych potrzeb i preferencji, ale także od estetyki, w jakiej urządzona jest nasza kuchnia. A wybór w tej materii jest naprawdę spory.

Zlew to nieodzowny element naszego wyposażenia kuchennego. Mimo coraz częstszego korzystania ze zmywarki zlewozmywak nadal jest wykorzystywany w każdej kuchennej aranżacji. Jest nie tylko praktyczny. Wpływa również na aspekt wizualny tego pomieszczenia, dlatego powinien komponować się z pozostałym wystrojem wnętrza. Musi pasować wielkością, kolorem i stylem do całości aranżacji. Tylko pozornie jest to łatwe zadanie. Ważne jest także to, aby nie zapomnieć o jego funkcjonalności. Zlew nie może być tylko ładny. Powinien być jednocześnie praktyczny i dopasowany do naszych potrzeb. Lepiej dwa razy przemyśleć zakup, aby później przez lata nie wchodzić do kuchni z poczuciem niezadowolenia z powodu zlewozmywaka, który nie spełnia naszych oczekiwań – estetycznych lub praktycznych.

Wytrzymały jak granit

Przy doborze wyposażenia kuchni warto postawić na trwałość i solidność wykończenia naszego zlewozmywaka. Taką gwarancję daje nam wybór zlewu granitowego. Jest nie tylko wytrzymały, ale wygląda również bardzo elegancko. Wysokie temperatury również nie stanowią dla niego problemu.W Nowe modele zlewozmywaków granitowych Barbados oraz Grenada marki Laveo cechuje jbardzo prosta, wręcz geometryczna forma i stonowana kolorystyka. Te eleganckie, jednokomorowe zlewozmywaki wyposażone są w ociekacze, które z pewnością sprawdzą się w domach miłośników gotowania. Oba projekty występują w trzech ponadczasowych wariantach: beżowym, szarym oraz czarnym. 

Zlewozmywak dopasowany do potrzeb

Przede wszystkim warto mieć na uwadze to, jak duża jest nasza kuchnia. Jeśli mamy sporą przestrzeń do zagospodarowania, najlepiej sprawdzi się zlewozmywak o większych rozmiarach. W serii Celia znajdziemy duży wybór zlewozmywaków dwukomorowych, w których wszystkie nasze naczynia łatwo się zmieszczą! Jeśli zaś mamy niewiele miejsca, warto zakupić mniejszy zlew, który idealne wpisze się w nie za dużą przestrzeń. Doskonałe będą zlewozmywaki 1- lub 1,5-komorowe. Ponadto, zlewozmywak może być wyposażony w ociekacz, który bez wątpienia będzie chętnie wykorzystywany przez domowników. 

Kształt ma znaczenie

Dla osób lubiących klasyczne rozwiązania dobrym pomysłem będzie zainstalowanie prostokątnego zlewu, który powinien pasować do większości wnętrz, a w dodatku wydaje się najwygodniejszą opcją, ponieważ zmieścimy w nim niemal wszystko, od talerzy, aż po tacki czy blachy do pieczenia. Model, który dodatkowo posiada bardzo przydatny w codziennym funkcjonowaniu ociekacz doskonale sprawdzi się w nowoczesnym i minimalistycznym wnętrzu. 

Z kolei zlew kwadratowy świetnie sprawdzi się w mniejszej kuchni. Te, z reguły, posiadają jedną komorę i zajmują niewiele miejsca. 

A co z okrągłymi zlewozmywakami? Czy są praktyczne? Taki kształt to dość nietypowe i odważne rozwiązanie, jednak jego mocnym atutem jest łatwość w zachowaniu czystości ze względu na brak kantów. To świetna opcja dla niewielkich i mało ustawnych kuchni lub też osób mieszkających w pojedynkę, które zwykle stołują się na mieście i rzadko korzystają z domowej kuchni.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także