PARTNER PORTALU
Wyposażenie kuchni - co warto wiedzieć o zlewozmywakach stalowych?

Wyposażenie kuchni - co warto wiedzieć o zlewozmywakach stalowych?

Autor: Anna Usakiewicz
15 lis 2017 12:57

Nieodłącznym elementem kuchennego wyposażenia jest zlewozmywak. Mogłoby się wydawać, że jego wybór jest prosty i w sumie nie ma większego znaczenia, jednak wcale tak nie jest.

Urządzanie kuchni nie jest prostym zadaniem. Trzeba wybrać kolory ścian, podłogę, meble, sprzęty AGD, dodatki – a wszystkie te elementy powinny pięknie ze sobą współgrać. Możliwości są ogromne – a wybór dostępnych towarów potrafi przyprawić o zawrót głowy. Nieodłącznym elementem kuchennego wyposażenia jest zlewozmywak. Na rynku dostępne są różne modele oraz rodzaje zlewów. Zatem warto bliżej przyjrzeć się najpopularniejszym zlewozmywakom, czyli wykonanym ze stali nierdzewnej.

Stal – sposób na trwałość

Oczywiście zlew zlewowi nierówny – nawet jeśli wszystkie wykonane są ze stali. Stalowe zlewy mogą różnić się między sobą pod względem trwałości oraz wykończenia. Wyższa jakość oraz trwałość często przekłada się na wysoką cenę, jednak w tym wypadku warto zainwestować trochę więcej. Zlewozmywaki stalowe dostępne na rynku mogą być wykonane z różnego rodzaju stali. Możemy tutaj wyróżnić zlewy ze stali polerowane, satynowej oraz matowej. Zlewy stalowe są wytrzymałe, bardzo eleganckie i świetnie się prezentują. Oczywiście kluczową rolę w ich żywotności oraz 'kondycji' ma tutaj odpowiednia pielęgnacja.

Mirkotekstura

Jedną z dostępnych na rynku opcji są zlewy wykonane ze stali szlachetnej, których powierzchnia została pokryta mikroteksturą. Takie zlewy cieszą się dużą popularnością, gdyż nowoczesna struktura zmniejsza ilości osadzającego się brudu na powierzchni całego zlewu. Jest to bardzo pomocne w codziennym użytkowaniu, gdyż taki zlew łatwo można utrzymać w czystości, bo tak naprawdę zabrudzenia usuwają się same. Sekretem jest nowoczesna struktura, która nie zatrzymuje wody. Na tego typu zlewach nie ma zacieków, a zlewozmywak prezentuje się dobrze nawet tuż po myciu. Dostępne są w wielu wzorach i kolorach, dlatego z łatwością dopasujemy je do każdego wnętrza.

Stal z dodatkiem

Inną opcją są zlewozmywaki stalowe w których skład, oprócz stali wchodzą też inne składniki. Najczęściej jest to dodatek chromu lub niklu. Tego typu zlewy wyróżniają się dużą solidnością wykonania oraz odpornością. Zlewy z dodatkiem niklu to brak problemów z pęknięciami czy zarysowania. Nie straszne im również wysokie temperatury czy brud – gdyż łatwo je utrzymać w czystości. Dzięki niklowi, produkt jest całkowicie odporny na ścieranie. Dostatek chromu do stali sprawia, że stal nie rdzewieje, dlatego tego typu akcesoria dłużej wyglądają estetycznie.

Co wybrać?

Zlewozmywak jest takim 'urządzeniem' które zawsze jest na wierzchu. Nawet jeśli mamy zmywarkę, to korzystamy z niego średnio kilkanaście razy dziennie. Zlew często narażony jest na uszkodzenia czy wysokie temperatury, dlatego warto wybrać taki dobrej jakości, który posłuży nam przez wiele lat.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także