Elegancka łazienka. 6 pomysłów na białą łazienkę. Wszystkie super!

Elegancka łazienka. 6 pomysłów na białą łazienkę. Wszystkie super!

Autor: Ewa Kozioł
27 gru 2022 17:18

Jak urządzić elegancką łazienkę? Postaw na stonowane kolory. Wybierz biel jako bazę aranżacji. Jest ponadczasowa i ma wiele odcieni, które wręcz zachęcają, by je ze sobą łączyć.

Odcienie bieli i chłodne tonacje

Stonowane kolorystycznie łazienkowe aranżacje mają wiernych zwolenników. Ich największym atutem jest ponadczasowa elegancja. W jaki sposób zagwarantować ten efekt w swojej łazience? Wystarczy wybrać białe płytki jako bazę wnętrza. Pamiętajmy, że biel jest ponadczasowa, a kolorystyczne trendy często się zmieniają. Co więcej, ma ona wiele odcieni, które wręcz zachęcają, by je ze sobą łączyć.

Fot. Radaway

Ciekawe subtelne kontrasty zapewni dodatkowo przeplatanie ze sobą tekstur połyskujących, satynowych czy głębokiego matu. W jednym wnętrzu pojawić się może kilka różnych formatów i kształtów płytek lub przeciwnie – jeden rodzaj wielkoformatowych spieków. Innym pomysłem jest dodanie do bieli dodatkowego chłodnego koloru – lekkiego błękitu, zieleni, szarości. Postawić możemy również na płytki o delikatnym wzorze marmuru, gdzie biel tła dominuje nad szarością żyłek. Gdy mamy już skomponowaną gustowną bazę łazienki, w kolejnym kroku dobieramy uzupełniające ją wyposażenie i akcesoria.

Fot. Radaway

Kabina prysznicowa w zimowej odsłonie

– Mroźnym motywem w łazience będzie z pewnością kabina prysznicowa z grawerunkiem Szron. Podobny efekt wprowadzi również geometryczny wzór Crystal przywodzący na myśl lodową krę. Te oryginalne, zaskakujące i rześkie motywy możemy wybrać zamawiając kabinę Radaway. Wykonane laserowo grawerunki znajdują się po zewnętrznej stronie tafli. Dzięki temu kabinę łatwo jest utrzymać w czystości. Tym bardziej, że od wewnątrz na szkle znajduje się powłoka hydrofobowa. Pamiętajmy, że wygrawerowane wzory będą najlepiej widoczne, gdy w strefie prysznica zastosujemy ciemniejsze wykończenie – komentuje Hanna Błaszak, ekspert Radaway.

Fot. Radaway

Innym świeżym i nietuzinkowym rozwiązaniem jest kabina ze wzorem białych szprosów. Model z pewnością zachwyci osoby lubiące kreatywne podejście do popularnego we wnętrzach stylu loftowego. Zwolenników typowych, przezroczystych kabin prysznicowych i zimowego charakteru wnętrza zainteresują z pewnością modele z detalami w matowej bieli lub połyskującym chromie.

Utrzymana w chłodnej kolorystyce łazienka wcale nie musi stać się krainą lodu. Wystarczy zadbać o oświetlenie w cieplejszej tonacji czy wprowadzić elementy z jasnego drewna. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także