×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Łazienka w stylu nowojorskim - jak ją urządzić?

Łazienka w stylu nowojorskim - jak ją urządzić?

Materiał Partnera Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez Artforma.pl
18 maj 2023 09:01

Nowojorski styl nowoczesny to kombinacja elegancji, prostoty i funkcjonalności. Jeśli chcesz przeprowadzić remont łazienki w tym stylu, warto skupić się na prostych, niezbyt skomplikowanych formach, neutralnej kolorystyce, a także harmonii. Sprawdź, jak go zastosować w praktyce.

  • Nowojorski styl nowoczesny a remont — o czym warto pamiętać?
  • Dodatki, na jakie warto postawić
  • Jak uzyskać kapitalny efekt nowojorski w łazience?

Nowojorski styl nowoczesny a remont — o czym warto pamiętać?

Pierwszym krokiem przy projektowaniu łazienki w stylu nowojorskim jest wybór optymalnych kolorów. Dominującymi barwami powinny być szeroko pojęte odcienie bieli, szarości i czerni. Możesz zdecydować się na jasne, marmurowe płytki na podłodze i ścianach, aby nadać pomieszczeniu elegancki i szykowny wygląd. Czarna armatura i dodatki będą stanowić kontrastujący akcent, dlatego są też fantastycznym wyborem.

W łazience nowojorskiej powinno być dużo naturalnego światła i przestronności. Dlatego warto zainstalować wielkie okno lub wybrać szklane drzwi do prysznica, które pozwolą na swobodny przepływ światła. Jeśli nie masz możliwości zainstalowania okna, warto zastosować  energooszczędne oświetlenie punktowe, które stworzy efekt podobny do naturalnego światła. Meble łazienkowe w stylu nowojorskim powinny być z kolei minimalistyczne, ale praktyczne. Postaw na wiszące szafki o prostych formach z wysokiej jakości drewna bądź forniru. Unikaj nadmiaru ozdobnych detali oraz zdobień. Ważne jest również, aby meble zapewniały odpowiednią ilość miejsca do przechowywania, aby utrzymać schludność w łazience.

Dodatki, na jakie warto postawić

Bardzo ważna jest też armatura i dodatki. W łazience nowojorskiej najlepiej sprawdzą się minimalistyczne, geometryczne kształty. Możesz zdecydować się na prostą, wolnostojącą wannę o nowoczesnym designie lub prysznic zamontowany w narożniku, aby zaoszczędzić miejsce i stworzyć przestronne wnętrze. Wybierz armaturę w jasnych barwach i wykończeniach w kolorze chromowanym. Ważną częścią łazienki w stylu nowojorskim są też dodatki.  Dodaj także kilka czarnych lub białych akcentów w postaci niewielkich mydelniczek, wieszaków bądź szykownych koszy na pranie. Możesz również powiesić na ścianach czarno-białe fotografie z motywami nowojorskimi, aby dodać wyjątkowego charakteru i przywołać atmosferę tego pięknego miasta.

Kluczowym elementem może okazać się również nowoczesne lustro, bez którego łazienka nie może istnieć. Postaw na minimalistyczne i proste lustra o prostych ramach, które odbiją światło i optycznie powiększą przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się podświetlane lustra led, które będą stanowić dodatkowe źródło doświetlenia. Sprawdź pełną ofertę na: https://artforma.pl/lustra-led.

Jak uzyskać kapitalny efekt nowojorski w łazience?

Remont łazienki w nowoczesnym stylu nowojorskim polega na połączeniu szykowności, minimalizmu i funkcjonalności. Skup się na neutralnej kolorystyce, prostych formach i wysokiej jakości materiałów. Pamiętaj o dużym przepływie naturalnego światła w łazience, gdyż jest ono relatywnie ważne Zainstaluj duże okno lub wybierz modne kabiny prysznicowe, które pozwolą na swobodny przepływ światła. Jeśli nie masz możliwości zainstalowania okna, skorzystaj z halogenów, które stworzą przyjemny efekt w łazience. Wybierz minimalistyczne meble łazienkowe z prostymi formami oraz wiszące szafki o prostym designie, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Nie zapominaj jednak o funkcjonalności łazienki, gdyż jest ona równie ważna co estetyka i aspekty wizualne.

Komentarze

Zaloguj się