PARTNER PORTALU
Łazienka z prysznicem: piękne wnętrze w nowoczesnym stylu

Łazienka z prysznicem: piękne wnętrze w nowoczesnym stylu

Autor: Anna Sołomiewicz
18 wrz 2019 09:48

Sześciokątny wzór wieńczy w całości ściany łazienki, którą bezwzględnie zdominował monochromatyczny duet bieli z czernią. Wyrazista aranżacja stworzona na życzenie pana domu zachwyca odważnymi formami i zdecydowaną kolorystyką.

W mieszkaniu położonym na gdańskim Przymorzu są dwie łazienki: jedna do użytku ogólnego, druga – przy sypialni – zaprojektowana z myślą o panu domu. Właścicielowi zależało przede wszystkim na tym, aby była wyrazista. Architektkom z pracowni Magma udało się spełnić jego oczekiwania sięgając po zdecydowaną monochromatyczną kolorystykę, ubraną w geometryczne formy.

Charakterystycznie ułożone heksagony, przywodzą na myśl nieregularny plaster miodu, a kompozycja poszczególnych płytek sprawia wrażenie „rozsypanego” wzoru w centrum łazienki. Tworzy on pomieszczenie przywodząc na myśl estetykę op-art – zauważa arch. Maria Zrzelska-Pawlak. Ponadczasowy zestaw black&white połączony z mocno zaakcentowanym motywem graficznym nadał wnętrzu przysłowiowy pazur aranżacyjny. Panująca tu geometria wpisuje się w nieco futurystyczny charakter łazienki. Potęgują go poprowadzone wzdłuż ściany w strefie umywalki taśmy ledowe oraz gładkie fronty zabudowy meblowej z ultracienkim blatem wieńczącym szafkę podumywalkową.

Wizualny efekt „wow” to tylko jeden aspekt wnętrza. Autorki projektu dołożyły starań, aby pomieszczenie było funkcjonalne i komfortowe. Projektując łazienki zależało nam, aby stworzyć jak najwygodniejsze miejsca do codziennej higieny – opowiada arch. Magdalena Bielicka. Królestwo pana domu zostało wyposażone w przestronną strefę prysznica z odpływem liniowym w posadzce, pojemną szafkę umywalkową z obszernym blatem oraz duże lustro – nie tylko praktyczne w codziennej higienie, ale również optycznie powiększające niewielkie pomieszczenie.

Autorki projektu wnętrza: arch. Magdalena Bielicka, arch. Maria Zrzelska-Pawlak, Pracownia Magma, www.pracownia-magma.pl

Zdjęcia: Foto&Mohito

Może zainteresuje Cię także Nowoczesna łazienka: zobacz modne umywalki nablatowe

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także